Hrdina Pirátů z Karibiku Depp žertoval o zabití Trumpa. Teď z toho má polízanici, vytáhlo se svinstvo z jeho minulosti

26.06.2017 7:36

Hollywood a americká média nijak neskrývají svoji nenávist vůči prezidentu Donaldu Trumpovi. Naposledy to před několika dny ukázal Johnny Depp, když ve svém „žertu“ navrhoval Trumpa zavraždit. Do všeho se vložil prezidentův syn Donald Jr. a děly se velké věci.

Hrdina Pirátů z Karibiku Depp žertoval o zabití Trumpa. Teď z toho má polízanici, vytáhlo se svinstvo z jeho minulosti
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

Mezi umělci Trump příliš mnoho obdivovatelů skutečně nemá. Už v rámci kampaně mnozí z nich avizovali, že v případě jeho vítězství opustí Spojené státy. Mezi jinými například zpěvačka Cher, herečka Whoopi Goldbergrová či její kolega Samuel L. Jackson. Republikánský kandidát nakonec skutečně zvítězil, ale ani jedna z bojovně naladěných celebrit do zahraničního exilu neodešla. To však neznamená, že by se „mediálně-kulturní“ fronta s Trumpem v Bílém domě smířila.

Unést se svými emocemi loni v říjnu nechal také Robert de Niro, když nazval Trumpa prasetem a „slíbil, že dá prezidentovi pěstí. Nakonec se za svoji přílišnou horlivost omluvil. Po osmi měsících přišel s ještě větším kalibrem De Nirův neméně slavný herecký kolega – Johny Depp. Na hudebním festivalu v britském Glastonbury si „zažertoval“ o atentátu na Trumpa. Nejprve amerického prezidenta pomlouval a poté publiku položil otázku: „Kdy naposledy nějaký herec zavraždil prezidenta?“

Zuřivý odpůrce Trumpa Depp tak narážel na atentát na amerického prezidenta Abrahama Lincolna v roce 1865, který spáchal herec John Wilkes Booth. Deppův komentář však nezůstal bez odezvy. Američtí demokraté či Georgem Sorosem dotovaní aktivisté se odvolávají na svobodu slova, což je vzhledem k jejich boji proti tzv. „hate speech“ paradoxní. Naopak příznivci amerického prezidenta se do Deppa tvrdě pustili.

 

Po Twitteru se tak v masivním měřítku šíří hashtag #FireDepp, který po společnosti Walt Disney požaduje, aby za jeho slova Deppa propustila. Čtyřiapadesátiletý Depp je totiž posledních čtrnáct let jednou z hlavních tváří studia díky šesti sériím komerčně mimořádně úspěšných Pirátů z Karibiku, kde představuje hlavního hrdinu Jacka Sparrowa. Uživatelé společnosti vyčítají, že i nadále spolupracuje s někým, kdo hovoří o zavraždění hlavy státu.

Do celé kauzy se vložil i na Twitteru značně aktivní syn prezidenta Donald junior, když šíření zmíněného hashtagu osobně podpořil. Ale nezůstalo jenom u toho. Ačkoli se Depp za svá slova později omluvil, pro Trumpovu rodinu to patrně bylo málo. Stejně jako pro jeho příznivce. Většina z nich Deppovu omluvu nebere; shoduje se na tom, že když už něco takového známý herec vyřkl, jedna omluva nic nespraví. Hněv lidí se obrací i proti celému Hollywoodu či společnosti Dior, kde Depp propaguje parfém Sauvage.

Nejstarší prezidentův syn přešel do protiútoku a na svém twitteru sdílel rok starý článek z britského deníku Daily Mail, který se věnuje kauze fyzického týrání Deppa jeho o generaci mladší manželky a rovněž herečky Amber Heardové. Na obličeji herečky jsou dle publikované fotografie jasně patrné stopy fyzického týrání. Přibližně ve stejnou dobu potom pár oznámil, že se bude na žádost Heardové rozvádět. Odpůrci a příznivci amerického prezidenta tak mají díky Deppovi další důvod k rozmíškám.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Provazník

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura bije na poplach: Agresivní muslimský migrant v Praze volal Allah Akbar. Hamáček lže, že nejsou mezi námi!

11:55 Okamura bije na poplach: Agresivní muslimský migrant v Praze volal Allah Akbar. Hamáček lže, že nejsou mezi námi!

O agresivním muslimském migrantovi a kriminálníkovi, jenž ve čtvrtek křičel v Praze na veřejnosti dě…