Hrobaři EU, sektáři! Odborník se pustil do Evropana Timmermanse. Vyvrací nesmysly o klimatu

23.07.2021 15:33

Odborník, který se živí meteorologií, Milan Šálek na svém blogu pro server iDnes.cz se rozohnil nad výrokem místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse o tom, že řádění tornád a dalších přírodních živlů je důsledek lidského chování. Takové lidi považuje za „hrobaře Evropské unie“. Vyvolávání strachu a zneužívaní lidského neštěstí k prosazování společenských experimentů jsou podle něj pak „nechutné praktiky“.

Hrobaři EU, sektáři! Odborník se pustil do Evropana Timmermanse. Vyvrací nesmysly o klimatu
Foto: Repro Youtube
Popisek: Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17939 lidí
Meteorologa Šálka zvedlo ze židle tvrzení místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse o tom, že řádění tornád a dalších přírodních živlů je podle něj důsledek lidského chování. „Poté, co jsme od mnoha vrcholných politiků Německa slyšeli, že za povodně mohou hlavně lidé, se dozvídáme další nevídanou věc: Lidstvo je prý zodpovědné i za tornáda. Tak pravil klimatický velekněz (pardon, místopředseda) Evropské komise Frans Timmermans při návštěvě v Praze. Proti záplavám a tornádům má pomoci tzv. klimatický plán, který mj. zakáže výrobu automobilů se spalovacím motorem,“ píše na svém blogu pro server iDnes.cz meteorolog. „Už je těžké najít slušná slova, jak komentovat tyto nesmysly,“ pokračuje a dodává, že dle statistik v USA naopak tornád nepřibývá, ale ubývá. Ani u povodní v důsledku klimatických změn není tak vyhraněný. „Relevantní reakce na klimatickou změnu můžeme snad nalézt pouze u tzv. vln veder („heat waves“), kterých za posledních šedesát let trochu přibývá, což je velmi často zdůrazňováno, a výrazně mrazivých period („cold outbreaks“), kterých ubývá, což už se samozřejmě v rámci klimatické propagandy moc nezmiňuje,“ popisuje a pokračuje, že u ostatních povětrnostních jevů se často jen spekuluje. Celou dobu podle něj jen slyšíme povinnou politickou hlášku: „Klimatická změna přináší extrémy počasí.“

„Jinak řečeno, pokud Frans Timmermans přisuzuje nedávný výskyt tornád a povodní člověku, podobá se opravdu spíše bezskrupulóznímu veleknězi nějaké totalitní sekty, jenž zasévá strach a pocit viny mezi své ovečky, které tak budou poslušné a odkývají kdejaký nesmysl v naději a nekritické víře, že je to nějak ochrání. Nečekal bych, že se takových manipulací a faktických blábolů dočkám od vlivného představitele Evropské komise,“ kritizuje výrok evropského státníka a dodává, že vyvolávání strachu a zneužívání lidského neštěstí k prosazování společenských experimentů jsou „nechutné praktiky“. Lidi jeho typu považuje za hrobaře EU. Podle něj dříve se unie profilovala jako pozitivní ekonomický projekt, ale jen do té doby, než začala regulovat vše možné. „A prakticky likvidovat svobodné tržní hospodářství, a tím konkurenceschopnost evropských států pomocí naivní pohádky, že to nějak pozitivně ovlivní podnebí, dokonce i tornáda a lijáky,“ uzavírá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

10:07 „EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

Premiér Babiš včera navštívil Maďarsko a spolu se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem si proh…