Hrozí omezení svobody slova občanů. Michaela Jílková o útocích na svůj pořad ze strany „služebníka politiků“ Šarapatky

25.02.2016 8:51 | Zprávy
autor: luš

Moderátorka diskuzního pořadu České televize Máte slovo Michaela Jílková se v rozhovoru pro čtvrteční přílohu Mf Dnes rázně ohradila proti kritice člena Rady ČT Zdeňka Šarapatky, který se nedávno nechal slyšet, že její pořad nepatří do veřejnoprávní televize. Podle Jílkové se jedná o velice nebezpečný pokus, jehož cílem je omezit svobodu slova.

Hrozí omezení svobody slova občanů. Michaela Jílková o útocích na svůj pořad ze strany „služebníka politiků“ Šarapatky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátorka pořadu Máte slovo Michaela Jílková

Bývalý šéfporadce premiéra Stanislava Grosse a současný člen Rady České televize (ČT) Zdeněk Šarapatka tvrdí, že jeden z pořadů veřejnoprávního média, který se zaměřuje na aktuální společenská i politická témata, se nehodí na obrazovku veřejnoprávní televize a porušuje zákon. Pořad Máte slovo mu spíše než věcnou debatu připomíná emočně vypjatou „estrádu“.

„Jsem přesvědčen, že pořad Máte slovo v jeho stávající podobě přímo odporuje zmíněnému zákonu o České televizi. Navíc sklouzl do úrovně někdejšího Kotle v komerční televizi, jehož obdoba je ovšem zcela nevhodná pro vysílání ve veřejnoprávní televizní stanici,“ uvedl Šarapatka pro Lidovky.cz.

Služebník politiků a zkrachovalý moderátor

Jílkové to, co se kolem pořadu děje, připadá jako nebezpečný pokus, který má potlačit, omezit svobodu slova a projevu občanů-koncesionářů. A to bychom se dle jejího názoru vrátili o mnoho let zpět. „Přijde mi absurdní, že by jediný pořad, kde mohou občané osobně hovořit s odpovědnými, neměla vysílat veřejnoprávní televize. Je to jediný svobodný pořad, kde může každý občan vystoupit se svým názorem k danému problému,“ odrazila již dříve moderátorka kritiku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

11:00 Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

Kdo jinému jámu kopá, do Ankary neletí,“ konstatovala ke sporu prezidenta a vlády komentátorka Karol…