Hrozí závody ve zbrojení? Trump by se nebránil, Putin je zdrženlivý

23.12.2016 20:37

Čtyřicátý pátý prezident USA oznámil, že by se nebránil rozšíření jaderných kapacit Spojených států. Ruský prezident Vladimir Putin však příštímu šéfovi Bílého domu okamžitě vzkázal, že další kolo jaderného zbrojení nepřichází v úvahu.

Hrozí závody ve zbrojení? Trump by se nebránil, Putin je zdrženlivý
Foto: Repro foto ČT24
Popisek: Donald J. Trump při prvním projevu po zvolení prezidentem USA

„Spojené státy musí výrazně posílit a rozšířit svůj jaderný potenciál až do doby, než svět dostane u atomových bomb rozum,“ napsal Trump. Svá slova posléze potvrdil v rozhovoru pro televizi MSNBC. Mluvčí Donalda Trumpa Sean Spicer podle agentury Reuters doplnil, že jde o vzkaz určený především Rusku a Číně. Trump chce údajně tyto země přivést k rozumu. Trump dává jasně najevo, že je připraven udělat cokoli, aby ochránil Spojené státy.

Celý článek naleznete zde

Posléze se Trump snažil trochu zmírnit napětí, když prozradil, že dostal „milý dopis“ od ruského prezidenta Vladimira Putina, v němž šéf Kremlu vyjádřil naději, že vztahy mezi oběma zeměmi se zlepší. Hrozba dalšího jaderného zbrojení není podle Putina namístě. Na tiskové konferenci ovšem také Putin oznámil, že Rusko výrazně modernizuje své strategické jaderné prostředky.

Až čas ukáže, co Trumpova slova mohou znamenat pro svět. Jisté je, že akciové trhy zareagovaly v podstatě bleskově. Firmy obchodující s uranem a producenti uranu na trzích posílili. 

reklama

autor: mp

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

20:30 Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

Uniklé údaje z novozélandské databáze vyvolávají dojem o vysokém procentu smrtnosti po očkování prot…