Hrozí závody ve zbrojení? Trump by se nebránil, Putin je zdrženlivý

23. 12. 2016 20:37

Čtyřicátý pátý prezident USA oznámil, že by se nebránil rozšíření jaderných kapacit Spojených států. Ruský prezident Vladimir Putin však příštímu šéfovi Bílého domu okamžitě vzkázal, že další kolo jaderného zbrojení nepřichází v úvahu.

Hrozí závody ve zbrojení? Trump by se nebránil, Putin je zdrženlivý
Foto: Repro foto ČT24
Popisek: Donald J. Trump při prvním projevu po zvolení prezidentem USA
reklama

„Spojené státy musí výrazně posílit a rozšířit svůj jaderný potenciál až do doby, než svět dostane u atomových bomb rozum,“ napsal Trump. Svá slova posléze potvrdil v rozhovoru pro televizi MSNBC. Mluvčí Donalda Trumpa Sean Spicer podle agentury Reuters doplnil, že jde o vzkaz určený především Rusku a Číně. Trump chce údajně tyto země přivést k rozumu. Trump dává jasně najevo, že je připraven udělat cokoli, aby ochránil Spojené státy.

Celý článek naleznete zde

Posléze se Trump snažil trochu zmírnit napětí, když prozradil, že dostal „milý dopis“ od ruského prezidenta Vladimira Putina, v němž šéf Kremlu vyjádřil naději, že vztahy mezi oběma zeměmi se zlepší. Hrozba dalšího jaderného zbrojení není podle Putina namístě. Na tiskové konferenci ovšem také Putin oznámil, že Rusko výrazně modernizuje své strategické jaderné prostředky.

Až čas ukáže, co Trumpova slova mohou znamenat pro svět. Jisté je, že akciové trhy zareagovaly v podstatě bleskově. Firmy obchodující s uranem a producenti uranu na trzích posílili. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demoblok ve při: Paní Němcová, měla jste jít pryč!

9:24 Demoblok ve při: Paní Němcová, měla jste jít pryč!

Zatímco čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve volbách do Senátu na Praze 1 jednoznačně podpo…