Hrubý útok na Klause. Může to inspirovat řadu magorů, děsil se v ČT Jakl

01.10.2012 23:04

Prezidentův tajemník Ladislav Jakl se v ČT děsil následků útoku na Václava Klause. Podle něj šlo o útok bezpříkladný a hrubý, který by mohl inspirovat „řadu magorů“. Pohádal se i se socioložkou Jiřinou Šiklovou.

Hrubý útok na Klause. Může to inspirovat řadu magorů, děsil se v ČT Jakl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl

„Mě překvapil tón některých médií, která se snažila vše zlehčit a posunout do roviny nějaké taškařice,“ uvedl v Událostech, komentářích Ladislav Jakl. „Je to bezpříkladný hrubý fyzický útok na hlavu státu,“ dodal. Prý to byla demonstrace násilí a symbolika zabití.

„Může inspirovat řadu magorů ve společnosti, kterých je vždycky dost,“ děsí se Jakl. Souhlasil s tvrzením prezidenta, že společnost je momentálně rozeštvávaná. A média za to mohou taky.

To však odmítla socioložka Jiřina Šiklová. „Určitě to nejsou média, protože ta reflektují, co se právě děje,“ popřela Jaklova tvrzení. A k Václavu Klausovi poznamenala, že je jí ho líto, protože incidentem v Chrastavě ztratil trochu heroičnost – střílelo se na něj jen z dětské pistolky.

„To byla airsoftová zbraň a měla sloužit k zastrašení,“ prohlásil však Jakl a poznamenal, že Šiklová je stejně jako útočník bývalá komunistka. „Ale nebyli jsme v StB,“ vrátila mu to socioložka. Na to Jakl odvětil, že ho sice seznamy StB vedli jako potenciálního kandidáta, ale to Václava Havla taky. Takže by měla říct v takovém srovnání i exprezidentovo jméno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

21:35 Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

Dnešní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce se přetřásalo v průběhu odpoledne i na sociálních sítí…