Hrubý útok na Klause. Může to inspirovat řadu magorů, děsil se v ČT Jakl

01.10.2012 23:04

Prezidentův tajemník Ladislav Jakl se v ČT děsil následků útoku na Václava Klause. Podle něj šlo o útok bezpříkladný a hrubý, který by mohl inspirovat „řadu magorů“. Pohádal se i se socioložkou Jiřinou Šiklovou.

Hrubý útok na Klause. Může to inspirovat řadu magorů, děsil se v ČT Jakl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl

„Mě překvapil tón některých médií, která se snažila vše zlehčit a posunout do roviny nějaké taškařice,“ uvedl v Událostech, komentářích Ladislav Jakl. „Je to bezpříkladný hrubý fyzický útok na hlavu státu,“ dodal. Prý to byla demonstrace násilí a symbolika zabití.

„Může inspirovat řadu magorů ve společnosti, kterých je vždycky dost,“ děsí se Jakl. Souhlasil s tvrzením prezidenta, že společnost je momentálně rozeštvávaná. A média za to mohou taky.

To však odmítla socioložka Jiřina Šiklová. „Určitě to nejsou média, protože ta reflektují, co se právě děje,“ popřela Jaklova tvrzení. A k Václavu Klausovi poznamenala, že je jí ho líto, protože incidentem v Chrastavě ztratil trochu heroičnost – střílelo se na něj jen z dětské pistolky.

„To byla airsoftová zbraň a měla sloužit k zastrašení,“ prohlásil však Jakl a poznamenal, že Šiklová je stejně jako útočník bývalá komunistka. „Ale nebyli jsme v StB,“ vrátila mu to socioložka. Na to Jakl odvětil, že ho sice seznamy StB vedli jako potenciálního kandidáta, ale to Václava Havla taky. Takže by měla říct v takovém srovnání i exprezidentovo jméno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Mám s vámi osobní problém.“ Ledecký nakládal Prymulovi. Ale pak přišel obrat jednou větou

22:12 „Mám s vámi osobní problém.“ Ledecký nakládal Prymulovi. Ale pak přišel obrat jednou větou

Mělo jít o debatu o povinném očkování a vládních protiepidemických opatřeních, nakonec se ale pořad …