Hudeček prý už peče pražskou koalici s Babišem. Není jako Kalousek, ocenil ministr

29.09.2014 16:43

O možnosti, že by po komunálních volbách vytvořily na pražském magistrátu koalici TOP 09 a ANO, spekuluje server Echo24.cz. Tuto možnost naznačuje na základě toho, že se mu podařilo zjistit, že pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) před asi třemi měsíci jednal s lídrem hnutí ANO a ministrem financí Andrejem Babišem.

Hudeček prý už peče pražskou koalici s Babišem. Není jako Kalousek, ocenil ministr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček
reklama

„Schůzka, o které se veřejně neví, proběhla už před čtvrt rokem," napsal server s tím, že mu to Hudeček sám potvrdil. TOP 09 a ANO budou přitom po volbách nejspíš klíčovými silami na pražském magistrátu a mohly by Praze společně i vládnout. Podle primátora na zmíněné schůzce sice nepřišla na povolební uspořádání řeč, ale je jisté, že Babiš tehdy sledoval dění v hlavním městě důkladně.

Babiš se k setkání nevyjádřil, server ale upozornil na to, že o Hudečkovi se pochvalně zmínil už v době, kdy veřejnosti představoval svou pražskou kandidátku. Na otázku, s kým si umí představit povolební spolupráci v Praze, totiž odpověděl: „TOP 09 má dvě party. Jednu, tu slušnější, v čele s panem primátorem Hudečkem, a tu druhou, která zastupuje pana Kalouska. Je to o lidech.“ Podle serveru tak naznačil, že s Hudečkem a spol. si umí koalici představit.

Ani lídryně pražské kandidátky ANO Adriana Krnáčová se vůči pražskému primátorovi nijak zvlášť nevymezuje: „Pana Hudečka jsem potkala na diskuzi. Po volbách bude dost času na úvahy,“ řekla serveru na jeho dotaz o možnostech povolební spolupráce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

19:54 ,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

Nový ministr, ale staré praktiky? Ministr Arenberger v pondělí navrhne omezení setkávání pouze na dv…