Hudeček si podle ČT za městské peníze dělá kampaň. A zírají na to prý i jeho spolustraníci

06.07.2014 8:59

Pražský primátor Tomáš Hudeček z TOP 09 již delší čas čelí kritice, že si za veřejné peníze dělá soukromou kampaň. Po Praze visí žluté plakáty s úspěchy vedení města, kterých se podařilo dosáhnout, jako je např. zveřejňování smluv na internetu. Primátor, který je na plakátech podepsán, tvrdí, že jde o klasickou informační kampaň, ale jeho kolegové radní z vlastní strany o tom mnoho nevědí. A ODS bije na poplach.

Hudeček si podle ČT za městské peníze dělá kampaň. A zírají na to prý i jeho spolustraníci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Tomáš Hudeček

Plakáty shrnující pražské radniční úspěchy stály asi 350 tisíc korun. Opoziční ODS v čele s exprimátorem Bohuslavem Svobodou tvrdí, že jde tvrdou předvolební kampaň před komunálními volbami a primátor Tomáš Hudeček by si ji měl zaplatit z vlastní kapsy. Česká televize informuje o tom, že ODS v této věci plánuje dokonce svolat zvláštní jednání zastupitelstva. A ČSSD, která toleruje menšinovou vládu TOP 09 v Praze, nevyslovila k tomuto nápadu jasné ne.

„Chtěli bychom to nasměrovat někam k přechodu července do srpna. V tomto termínu by byl dostatečný počet zastupitelů přítomen," míní Svoboda. „Uvidíme, jestli mimořádné zastupitelstvo teď o prázdninách je vhodné. Ale určitě se o tom na klubu budeme bavit," říká Karel Březina z ČSSD. 

Primátor Hudeček tvrdí, že jde o klasickou informační kampaň a hradit něco takového z vlastních zdrojů odmítá. Za zmínku však stojí, že kolegové radní z jeho vlastní strany o kampani mnoho nevědí. Prý ji s nimi primátor nekonzultoval. „Pokud vím, tak o tom rada vůbec nejednala," uvádí náměstek primátora Václav Novotný z TOP 09. Tiskový odbor ale nabízí vysvětlení. O kampani spolu prý hovořili pouze podřízení primátora a náměstků. Svoboda ale tvrdí, že by o něčem takovém měli radní rozhodně vědět.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…