Hulváti, nechte Zemana na pokoji. S kým spí ten váš kníže? rozčílil se bloger a přidal další peprnosti

8. 7. 2015 16:08

Kdyby média předvedla národu polonahého knížete Schwarzenberga, určitě bychom se prý dočetli cosi o hyenismu bulváru. Když však takto vyobrazí jeho vítězného soupeře Miloše Zemana, píše se o tom, jak má nevkusnou postavu. Komentátor Břetislav Olšer vidí právě v tom absolutní absenci noblesy, vlastnosti, kterou se mnozí tak rádi zaštiťují.

Hulváti, nechte Zemana na pokoji. S kým spí ten váš kníže? rozčílil se bloger a přidal další peprnosti
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident testoval kulomet, zacílil na novináře.
reklama

Důkazem je prý to, jak pobouřeně populární „Karel“ reagoval na jakýkoliv dotaz o jeho vztahu ke značně nenoblesní slečně Vopěnkové. „Kdo je trapnější? Polonahý Zeman vylézající z rybníku na Vysočině, nebo trapně záletný kocour s děsivým vkusem?“ ptá se komentátor ve svém blogu na idnes.cz.

Připomíná komentář novináře, který našel v prezidentovi, kráčejícím do půli těla po veřejném prostranství, metaforu absolutní absence stylu a noblesy, která prý nepatří jen prezidentovi, ale všem, kteří se posměšně opírají do „pražské kavárny“.

Nejvíce se prý hulváti vyřádili na prezidentovi v souvislosti s událostmi při odemykání korunovačních klenotů. Ačkoliv prý lékaři jasně konstatovali, že prezident byl indisponován virózou, média obrazy od té doby podávají výhradně tak, že Zeman byl opilý. A když vedení ČT naznačilo, že by nebylo vhodné hlavu státu takto prezentovat, okamžitě třiadvacet redaktorů ČT začalo křičet o cenzuře.

Celý komentář ZDE

Opakem je tolerantní přístup ke „spaní“ Karla Schwarzenberga. Pokud se někdo dovolí pozastavit nad tím, že člověk nemocný narkolepsií aspiruje na náročnou funkci prezidenta, je prý okamžitě napaden, že nemá úctu ke staršímu a nemocnému člověku. Sám Olšer prý takové reakce zažil několikrát. Ostatní uctivě papouškují Schwarzenbergovo vysvětlení, že spí, jen když se kolem něj plácají blbosti.

„Inu, Miloš Zeman jako buran z Vidlákova není prostě takový fořt jako prezidenti Clinton a Kennedy či adoptovaný aristokrat Schwarzenberg, kteří mohou spát s kdejakou Monikou nebo Marilyn či třeba jen tak si v klidu pochrupkávat na každé schůzi Parlamentu, občas i na zasedání Rady Evropy a jiné rady... Za to však nikdy nešel přes svoji náves na Sýkořici nahoře bez...,“ zakončil komentátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Založeno za 60 Kč. Pak za 5000 Kč! Čáry máry fuk, firma hájená Hamáčkem je tu. V TV to nebylo

13:34 Založeno za 60 Kč. Pak za 5000 Kč! Čáry máry fuk, firma hájená Hamáčkem je tu. V TV to nebylo

Karibik, Spojené arabské emiráty, Ukrajina, Kypr, tam všude měly vlastníky společnosti spojené s ten…