Humus, pedofilie i neobjektivní Šabatová. Čtenářům odpovídal topkař Korte

19. 1. 2016 19:39

Proč se psalo, že se u nás zlepšily podmínky v zařízeních pro uprchlíky, když se před tím tvrdilo, že jsou v pořádku? Jak je možné, že se na palubu ruského letounu letícího z Egypta, mohla dostat bomba? Měli by se pedofilové léčit? I na takové otázky čtenářů odpovídal v poslední době poslanec Daniel Korte (TOP 09) na svém profilu, který má na serveru ParlamentníListy.cz.

Humus, pedofilie i neobjektivní Šabatová. Čtenářům odpovídal topkař Korte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Korte

Omlouvám se, překvapil politik

Jeden ze čtenářů si povšiml, že Korte v jedné z jeho nedávných odpovědí uvedl, že "Pedofilie je jedním z nejodpornějších a nejnebezpečnějších zločinů“. „Jak jste k takovému názoru přišel a na čem se zakládá?“ zajímalo jej. Poukázal na to, že pedofilie trestným činem není a nikdy nebyla. „Tím, že je někdo nositelem jisté sexuální preference, přece nepáchá trestný čin. Asi si neuvědomujete, jak Vaše slova musí působit třeba na ty, které děti přitahují ale rozhodli se sexuálním aktivitám s dětmi vyvarovat,“ vyčetl čtenář politikovi.

Ten přiznal svou chybu. „Máte pravdu, použil jsem zkratkovitě pojmu ‚pedofilie‘ v posunutém významu ‚kriminální činnost páchaná v souvislosti s touto poruchou sexuální orientace‘. Omlouvám se,“ napsal Korte.

Celé znění otázky a odpovědi je ZDE

Pedofil se musí léčit, jen když je odsouzen za trestný čin

Jiný čtenář si ale myslí, že pokud je člověk nemocný, má se léčit. „Pokud se neléčí, je to trestuhodné a pedofilie je fakt humus. Zajímalo by mě, proč není jejich léčba povinná, nebo je?“ zeptal se.

Korte vysvětlil, že léčba pedofilů je povinná jen v případě, pokud tak přikáže soud. „A to právě v důsledku odsouzení za trestný čin,“ vysvětlil.

Celé znění otázky a odpovědi najdete ZDE

Ombudsmanka opakovaně hodnotila skutečnosti neadekvátně

Korte odpovídal také čtenáři, kterého zaujal jeden postřeh. Tvrdí se, že podmínky, ve kterých u nás žijí uprchlíci v detenčních zařízeních, se za poslední týdny údajně zlepšily. „Zajímalo by mě proč, když údajně vše bylo v pořádku?“ ptal se čtenář, který se podepsal jako „Zajac“. „Ač opoziční poslanec, nemám důvod nedůvěřovat slovům pana ministra Chovance, zatímco paní ombudsmanka, od níž tyto informace (o špatných podmínkách v detenčních zařízeních, v nichž u nás uprchlíci pobývají – pozn.PL) vycházely, opakovaně hodnotila skutečnosti neadekvátně,“ odpověděl Korte. Připomněl, že nedovolené překročení státních hranic je trestným činem. „A spáchání trestného činu má logicky své důsledky,“ dodal.

Celé znění otázky a odpovědi je ZDE

Egyptské bezpečnostní kontroly mají asi daleko do izraelských standardů

Korte odpověděl i na otázku pana Slánského, kterého překvapilo, že za pád ruského letadla může bomba na palubě letadla. „Jak je možné, že se bomba do letadla mohla dostat?“ zajímalo jej. Korte reagoval, že neví, jak se bomba mohla na palubu letadla dostat. „Ocitla-li se tam, bude to nejspíše tím, že egyptské bezpečnostní kontroly mají asi daleko např. do izraelských standardů,“ domnívá se.

Celé znění otázky a odpovědi je ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Sobotka znovu do vlády? Zákulisní jednání z pověření Andreje Babiše nabírají hodně nečekaný směr

4:41 EXKLUZIVNĚ Sobotka znovu do vlády? Zákulisní jednání z pověření Andreje Babiše nabírají hodně nečekaný směr

Ještě zkraje prosince sociální demokracie avizovala, že menšinový kabinet premiéra Babiše nepodpoří.…