Hutný popis prezidentova projevu pro mládež: Horor. Zeman si párkrát odříhl, aby neexplodoval nenávistí

26.12.2020 15:32

Komentář k vánočnímu poselství prezidenta Zemana představily kromě tradičních politických médií i weby lehčího ražení. Na satirickém webu G.cz, který zábavnou formou vysvětluje mladým, jak se dívat na svět, vyšla lapidární „analýza“, podle které si prezident „párkrát odříhl“, aby neexplodoval od samé nenávisti.

Hutný popis prezidentova projevu pro mládež: Horor. Zeman si párkrát odříhl, aby neexplodoval nenávistí
Foto: repro TV Prima
Popisek: Vánoční projev prezidenta Zemana

„Prezident republiky dnes ve svém vánočním poselství stihl připomenout krachujícím podnikatelům, že jsou nemehla, vláda je prý nejvíc, opozice je zase filcka v kožichu národa, jmenovitě urazil tři konkrétní novináře, dodal, že globální oteplování neexistuje, a párkrát si odříhl… asi aby neexplodoval od samé nenávisti. Ke všem a ke všemu,“ uvedl svou recenzi Jan Studnička.

Ten vzpomínal, že „při minulých projevech často opakoval, že opustil tradici novoročních projevů proto, že je to výmysl socialistických prezidentů a on ctí tradici první republiky“. Jenže ve skutečnosti mají podle něj tato Zemanova poselství blíže spíš k těm komunistickým projevům.

Našel však i něco málo, za co prezidenta ocenil. Líbilo se mu, že prezident varoval před dezinformacemi o koronaviru. A taky věta: „Očkování nám nemusí být příjemné, ale je důležité.“

Vše ostatní ale prý bylo „v zemanovském duchu“. Studničku zaujalo, že prezident v první řadě poděkoval vládě, ale v druhé až šestnácté řadě zase vládě. A ještě osobně Romanu Prymulovi, který vyřešil první vlnu, ale pak jsme kvůli opozici a veřejnosti začali rozvolňovat a přišla druhá vlna. Podle Studničky už nemohl prezident říci jasněji, koho z té druhé vlny viní.

„Co se průběhu samotné druhé vlny týče, podle Zemana má opozice spolupracovat s vládou a média mají držet hubu,“ pokračovala analýza. A připomenuta byla i jména tří novinářů z vydavatelství Zdeňka Bakaly, které prezident jmenoval výslovně.

CELÝ KOMENTÁŘ ZDE.

Pak pro čtenáře přeložil prezidentova slova, že „skuteční podnikatelé přežijí“, slovy „pokud krachujete, tak nejste opravdový podnikatel“.

Depresivní je pro autora i prezidentův pohled na klimatickou krizi, konkrétně to, že použil termín „klimatičtí šílenci“.

„No a na konci pan prezident tradičně připil na další úspěšný rok a nechali nás vidět ten podivný body horor až do úplného konce, pravděpodobně proto, abychom viděli, že je Zeman schopen napít se ze sklenice,“ skončil rozbor.

Tentýž server, proslulý svým posměchem všem fosiliím, které vyrůstaly ve dvacátém století, pak svým mladým fanouškům, kterým se nechce číst, vysvětlil postoj k prezidentovu projevu ještě přístupnější formou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

20:20 Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

Bývalý premiér Jiří Paroubek schvaluje zásah vedení ČSSD do kandidátky v Jihomoravském kraji, kam by…