Hysterie proti Babišovi, komentuje volby Buchert z Reflexu. Výsledky mnohé překvapí

14.01.2023 13:50

Komentátor Viliam Buchert má za to, že česká společnost v souvislosti s přímou volbou podlehla hysterii. A že zásadní roli v ní hraje šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Hysterie proti Babišovi, komentuje volby Buchert z Reflexu. Výsledky mnohé překvapí
Foto: top09.cz
Popisek: Viliam Buchert

V pátek a v sobotu si Češi, Moravané a Slezané v prvním kole voleb volili hlavu státu. Páteční odhady naznačují, že volební účast by mohla být vyšší, než se očekávalo. Podle ČTK v sobotu v poledne volební účast dostoupila 60 %, v některých oblastech je i nad 60 procenty.

Veřejnost podlehla hysterii, že nutně musí podpořit někoho proti Andreji Babišovi. Myslím si, že není tak slabý, jak dříve ukazovaly průzkumy. První i druhé kolo bude velmi vyrovnané. V obou půjde pravděpodobně o souboj Pavla s Babišem,“ řekl ve vysílání CNN Prima News Viliam Buchert, momentální šéf redakce Reflexu.

Volba potvrdí, že je česká společnost rozdělená, ale komentátor serveru Seznam zprávy.cz Jindřich Šídlo upozornil, že je rozdělena dlouhodobě, minimálně od voleb roku 1996, kdy se ve volbách ukázalo, že proti sobě stojí dva velké tábory. Klausův a Zemanův.

„Myslím si, že podstatou dvoukolové většinové volby je konflikt ve druhém kole. Částečně už v kole prvním, ale hlavně v kole druhém. Kdybychom se toho chtěli zbavit, tak bychom se museli zbavit přímé prezidentské volby, a to si myslím, že se nestane,“ podotkl Šídlo. „Ono to hezky zní, že se budou zahazovat příkopy, bylo by to i správné, ale nakonec je to tak, že lidé to bláto berou a hází ho na druhou stranu,“ dodal Šídlo.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

17:00 Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

Hrozba bankovní krize se ani po záchraně Credit Suisse z Evropy stále nevytratila a investoři se obá…