I bez Schapira podpoří ambasáda USA Prague Pride. AIDS, pochod i ceny zdarma. Činit se už začala i ČT...

07.08.2017 12:13

I přestože již není na americké ambasádě liberální velvyslanec Andrew Schapiro, pochod Prague Pride svou podporu neztratí. Píší o tom přímo na stránkách ambasády. O festivalu, jenž začíná dnes, pak informovala i Česká televize ve svém dopoledním vysílání.

I bez Schapira podpoří ambasáda USA Prague Pride. AIDS, pochod i ceny zdarma. Činit se už začala i ČT...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod hrdosti gayů a leseb Prague Pride. Účastnili se i zástupci velvyslanectví USA nebo primátorka Adriana Krnáčová
reklama

Americké velvyslanectví podle svých slov podporou vyjadřuje solidaritu s obránci lidských práv a občanskými spolky, jejichž cílem je více respektu, svobody a důstojnosti pro menšinu LGBTI v této zemi.

Dnes večer tak mimo jiné při příležitosti oficiálního zahájení sedmého ročníku festivalu nasvítí duhovými barvami gloriet v zahradě ambasády na Malé Straně. Při oficiálním zahájení na Střeleckém ostrově v centru města pak také vystoupí chargé d’affaires velvyslanectví Kelly Adams-Smith. V Americkém centru se pak bude zdarma promítat film Jak přeží mor o proměně HIV/AIDS ze smrtelného onemocnění na přijatelnou diagnózu. 

V sobotu se pak tým velvyslanectví USA opět zúčastní průvodu Prague Pride z Václavského náměstí do festivalové vesničky na Letné, kde bude mít Americké centrum svůj stánek s brožurkami, kvízy a cenami pro návštěvníky.

O festivalu Prague Pride a jeho dnešním zahájení pak ve svém dopoledním vysílání informovala i Česká televize. "To, co dělá město městem, je pestrost," zmínil v rozhovoru například host festivalu Osamu Okamura. Ten bude pomáhat mimo jiné i s technickým zabezpečením průvodu. "Odpůrci jsou výborní. Mají své místo, mají svoji roli a jsem za ně rád," sdělil. 

Sobotní průvod pak bude mít stejný průběh jako v minulých letech, informoval organizátor festivalu Ondřej Plešmíd. "Jsem rád, že ta účast každý rok roste. Loni to bylo 40 tisíc, tak doufejme, že letos bude třeba i vyšší," uvedl.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hanba vám, vzkazuje skotský právník Kamary do ČR. Chce vydat Kúdelu, jenže to nepůjde

13:44 Hanba vám, vzkazuje skotský právník Kamary do ČR. Chce vydat Kúdelu, jenže to nepůjde

Skotská policie připravuje podklady pro obvinění slávistického fotbalisty Ondřeje Kúdely ze zločinné…