I kvůli globálnímu oteplování přicházejí velké počty migrantů do Evropy. Je třeba to řešit, varuje Matěj Stropnický

30.08.2018 21:46 | Zprávy

Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl někdejší předseda Zelených a dnes zámecký pán Matěj Stropnický. Na rozhlasových vlnách mimo jiné vysvětloval, proč před komunálními volbami v Mohelnici podpořil i dva politiky hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Zelení počínání Stropnického odsoudili. Stropnický své počínání vysvětlil. A rýpl si do Okamurova hnutí.

I kvůli globálnímu oteplování přicházejí velké počty migrantů do Evropy. Je třeba to řešit, varuje Matěj Stropnický
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

Stropnický podpořil v Mohelnici hnutí Změna je možná. „Mě nenapadlo, že to vzbudí takový humbuk, upřímně řečeno,“ podotkl Stropnický hned na úvod. Uskupení poslal dar ve výši dva tisíce korun. U hnutí ho prý zaujal program, který se mu líbí. Prý je to zcela zelený program. Ale s touto zkušeností prý už napříště bude větší pozornost věnovat i složení kandidátky.

„Ve chvíli, kdy jsem se to dozvěděl, tak musím říct, že mě to naštvalo. Hnutí Svoboda a přímá demokracie v každém slově názvu té strany lže,“ rozzlobil se Stropnický v rozhlase. „Obsah politiky SPD je pro nás nepřijatelný. Ale podcenil jsem tu situaci a vnímám to jako své pochybení,“ pokračoval.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dezinformace za covidu. Unikly citlivé informace z tajného programu Pentagonu

20:35 Dezinformace za covidu. Unikly citlivé informace z tajného programu Pentagonu

Americká armáda podle zjištění agentury Reuters v době covidové pandemie po několik měsíců vedla taj…