I v Jihlavě obešli vítězného Babiše. Primátora získal alespoň v Ústí

20.10.2014 21:25

Pokračují vyjednávání o radničních koalicích, nejnověji byly oznámeny výsledky ve dvou krajských městech. Jihlavu zřejmě povede široká koalice složená z ČSSD, ODS, KDU-ČSL, Fora Jihlava a TOP 09. Dohoda už existuje i v Ústí nad Labem. Tam se hledá primátor.

I v Jihlavě obešli vítězného Babiše. Primátora získal alespoň v Ústí
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

V sedmatřicetičlenném zastupitelstvu Jihlavy bude mít 23 mandátů. Řekl to volební lídr ČSSD, která skončila ve volbách druhá, a pravděpodobný primátor Rudolf Chloupek. Vítězné hnutí ANO tak zřejmě bude v opozici.

Vyslyšeli jsme veřejnost, která si ve volbách objednala radikální změnu

V Ústí nad Labem se na koalici dohodlo vítězné hnutí ANO 2011 s hnutím PRO! Ústí, které skončilo druhé. V sedmatřicetičlenném zastupitelstvu bude mít koalice 20 mandátů, ANO jich ve volbách získalo 12, PRO! Ústí osm. Primátor bude podle dnešní dohody z hnutí ANO, jméno by mělo být známo v dalších dnech, řekli ČTK zástupci obou hnutí. Lídrem ANO byl ve volbách programátor Josef Zikmund.

„Vyslyšeli jsme veřejnost, která si ve volbách objednala radikální změnu,“ řekl ČTK Zikmund. Koaliční smlouvu, programové prohlášení a personální obsazení magistrátu i obvodů by měla mít nastupující koalice hotové do konce týdne. „Jsem velmi rád, že jsme našli společnou řeč a shodli se na prioritách, kterými jsou transparentní a zodpovědné hospodaření města a bezpečnost. Zkrátka tu už nepůjde krást,“ řekl lídr PRO! Ústí Martin Hausenblas.

Kromě ANO a PRO! Ústí zasednou ještě v zastupitelstvu KSČM, ČSSD (po pěti mandátech), ODS (tři mandáty) a po dvou mandátech mají TOP 09 a Ústecké fórum občanů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …