Idioti, ti Češi. Další ostuda tohoto národa. Jan Čulík to znovu rozjel ve velkém

22.04.2017 16:29

Šéfredaktor Britských listu Jan Čulík má dojem, že hlas racionality není u nás veřejně slyšet. Poukázal na to, že podle průzkumů je 97 % české populace proti přijímání uprchlíků, zatímco v západních státech je to jen 20 až 30 %. „Málokdo proti tomu vystupuje. A když proti tomu někdo vystoupí, tak lidi vás nechtějí poslouchat,“ posteskl si. Čulík to uvedl v rozhovoru se spisovatelkou Terezou Brdečkovou, který je zveřejněn na serveru Britské listy.

Idioti, ti Češi. Další ostuda tohoto národa. Jan Čulík to znovu rozjel ve velkém
Foto: Repro foto Debatní klub
Popisek: Jan Čulík

Čulík si postěžoval také na to, že čtenost Britských listů jde stále dolů. „Protože lidé se chtějí zabývat rasismem a chtějí být rasisty. Já mám takovou zkušenost, že tohle tady bylo dlouho. Protože původně to bylo proti Romům. Kdykoliv jsem napsal nějaký článek o šikaně Romů, přišla stovka mailů nadávajících na Romy. Za ty poslední dva roky se to překlopilo proti muslimům,“ uvedl Čulík.

Podle Čulíka by pomohlo, kdyby bylo více peněz na to, aby střední školy jezdily do Německa. „Byl jsem na jakési party, kde byli středoškolští učitelé z Berouna. Paní učitelka němčiny odvezla třídu na 14 dní do Německa. Předtím (žáci) mluvili o muslimácích, potom ale říkali, ježíš paní učitelko, všichni syrští uprchlíci mluví dokonale anglicky, oni pracují daleko více než my. Ale museli být na tom místě,“ svěřil se Čulík se svým zážitkem.

V tomto směru by podle Brdečkové pomohla osvěta. „Já vysvětluju, dělám osvětu, a oni si to neotevřou,“ posteskl si Čulík.

Podle Brdečkové je strach z uprchlíků panující v české společnosti dílem ruských agentů. Pomohlo by prý také, kdyby Miloš Zeman už nebyl prezidentem, i kvůli jeho vazbám na Rusko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…