Imigrace: Jsme v pasti. Skončí to špatně, píše po včerejšku Tomský

24. 5. 2017 8:05

Politolog Alexander Tomský se domnívá, že jsme v pasti a neskončí to dobře. Své obavy vyjádřil pro MF Dnes v souvislosti s útokem v Manchesteru, při němž zemřelo 22 lidí.

Imigrace: Jsme v pasti. Skončí to špatně, píše po včerejšku Tomský
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog Alexander Tomský
reklama

ƒ„Celebrity popu celého světa jsou v šoku a můžeme jim tentokrát věřit, vždyť je ohrožen jejich byznys,“ rýpnul si hned úvodem Tomský. K neštěstí došlo na koncertě americké zpěvačky Ariany Grande. „A další kondolence politiků, další slavnostní řeči o nepřijatelnosti teroru, další silácké ujišťování, že budou posíleny antiteroristické bezpečnostní služby, a nezměníme svůj životní styl. Samozřejmě, že se změní – bezpečnostní kontroly omezí masové koncertní vystoupení a sportovní utkání po celém světě tak jako ve Francii a jak právě ohlásil Singapur, kde má vystoupit anglická zpěvačka Britney Spears,“ dodal politolog. 

Politici přitom podle jeho slov vědí, že jsou vůči osamělým vlkům, který útočil i v tomto případě, bezmocní. „Nezbývá jim než hrát alespoň divadlo, neboť pořádek a ochrana občanů je základní smysl existence státu,“ dodal. Míní však, že po každém dalším masakru bude požadována i zásadnější diskuze o islámu.“ S politickou korektností a útokem proti islamofobii si politici, kteří jsou připraveni po každém neštěstí zdůrazňovat hrozbu radikální interpretace Koránu, prostě nevystačí,“ dodal.

Závěrem se pak Tomský zeptal, co s tím, jestliže je problémem islám a nikoli pouze islamismus. „Jistěže nelze islám čili náboženskou svobodu zakázat, lze však ze země, a to bez ohledu na občanství muslimského hlasatele, násilí, rasismu, netoleranci, a požadavku uzákonit muslimské právo šaría, vyhánět. A především rozlišovat a nepřijímat další,“ řekl s tím, že tady však leží jádro problému. 

„Dnešní politické náboženství humanismu a jednotného lidstva zaštítěné lidskými právy nedovoluje, abychom si imigranty vybírali podle náboženství. A politická elita v Evropě stále věří na otevřenou společnost otevřených hranic, jako by chtěla vyměnit staré národy kontinentu. Tato politika dobře neskončí,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

10:15 Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

Po Jankovi Ledeckém k veřejnosti promlouvá i zpěvačka Bára Basiková. A jak sama přiznává, sprostě. „…