Imunitní výbor asi vyslechne Ratha v Praze na policii

21.05.2012 14:15

Členové sněmovního mandátového a imunitního výboru vyslechnou stíhaného poslance Davida Ratha (dříve ČSSD) v Praze. Buď přímo ve sněmovně, nebo se za ním spíš vypraví na policii či na státní zastupitelství, řekl v pondělí ČTK člen výboru Jeroným Tejc (ČSSD). Rath je nyní ve vazební věznici v Litoměřicích; tam výbor nepojede, ač i o tom se původně uvažovalo.

Imunitní výbor asi vyslechne Ratha v Praze na policii
Foto: Tomáš A. Nový
Popisek: David Rath hovoří ve sněmovně
reklama

Výbor se sejde ráno ve sněmovně a bude o Rathově případu debatovat. Rath by měl být tou dobou převezen z vazby do metropole. Předseda výboru Bohuslav Sobotka (ČSSD) i Tejc budou prosazovat, aby za ním dopoledne členové výboru odjeli na policii či na státní zastupitelství a vyslechli ho.

Rozhodně za ním nepojedu do věznice, prohlásil Vidím

K takovému scénáři se přiklánějí i další členové výboru. "Rozhodně za ním nepojedu do věznice a nepřeju si ani, aby ho na jednání výboru vezli do sněmovny," řekl serveru iDnes.cz člen výboru Jan Vidím (ODS).

Odpoledne by měl výbor pokračovat v zasedání a vydat doporučení sněmovně, zda má Rathovo stíhání potvrdit, nebo zastavit. Politici se shodují na tom, že by mělo pokračovat.

Bývalého středočeského hejtmana Ratha viní protikorupční policie z přijetí sedmimilionového úplatku. V případu jsou stíháni další čtyři muži a tři ženy za podplácení, poškození finančních zájmů EU a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Skupina údajně zmanipulovala výběrové řízení na rekonstrukci buštěhradského zámku. Rath si podal ústavní stížnost, směřuje proti rozhodnutím spojeným s vyšetřováním korupce a uvalením vazby.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

14:04 Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo…