Informovaná komentátorka ze severu Evropy: Je to tragické, a může za to Kalousek

01.09.2013 6:38

Komentátorka Veronika Sušová-Salminen má za to, že před předčasnými volbami se Česko nachází ve složité situaci. Svědčí o tom prý pozice TOP 09, kterou reprezentuje nepříliš bystrý Karel Schwarzenberg a exministr financí Miroslav Kalousek, kterému podle všeho schází reflexe. Komentář přináší server Britské listy.

Informovaná komentátorka ze severu Evropy: Je to tragické, a může za to Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek
reklama

TOP 09 se staví do role obránce demokracie před prezidentem s autoritářskými sklony Milošem Zemanem a před levicí, která už jednou dokázala tuto zemi do totalitního režimu dovést. Je přece jedno, že jde o demokraticky ustavené a volené levicové strany. Ale, co nabízí TOP 09 pozitivního? Podle autorky staví především ekonomický neoliberalismus s konzervativními hodnotami stojícími na morálních základech.

Moralizování TOP 09 má trhliny

„Vždyť nakonec je přece důležitější žít v demokracii (garantované panem Kalouskem) než diskutovat o daňovém zatížení, stavu vzdělání, propadu ekonomiky, postavení Romů a výsledcích minulého vládnutí, ne? S tím musí souhlasit každý,“ poznamenává ironicky Sušová-Salminen.

Avšak i ty morální základy mají trhlinu. Svědčí o tom postoj Miroslava Kalouska k případné kandidatuře primátora Českých Budějovic Juraje Thomy (HOPB) na kandidátce Starostů a nezávislých. Primátor čelí obvinění z korupce, ale jak exministr financí prohlásil v rozhovoru pro deník Právo, to zřejmě není překážka k politické dráze.

Cleý text ZDE

„Pan Thoma je docela dobrý primátor Českých Budějovic. Nemá to snadné, protože je obviněn, a já vůbec netuším, zda je nebo není vinen. Dívám se na něj jako na nevinného. Poslední dobou obvinění politiků prší jako déšť, otázka je, kolik obvinění je skutečně opodstatněných a kolik ne,“ prohlásil Kalousek v rozhovoru pro Právo.

Tato slova svědčí podle autorky o tom, že Kalousek není schopen reflexe. „Opravdu si nemyslím, že česká politika je na tom tak dobře, aby do voleb kandidovali opět obvinění, podezřelí kandidáti. Reflexe tu zřejmě chybí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…