Insider naznačil, jak bude vypadat zítřejší tribunál ODS s Klausem

15.03.2019 19:33

Vedení ODS bude rozhodovat o vyloučení Václava Klause mladšího z poslaneckého klubu strany. Nezpůsobí to rozkol uvnitř Občanské demokratické strany? A co pro ODS znamená ostrá kritika Václava Klause staršího? V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu o tom hovořil místopředseda ODS Martin Kupka.

Insider naznačil, jak bude vypadat zítřejší tribunál ODS s Klausem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda ODS Martin Kupka

„Budeme se nepochybně vracet k té výzvě, kterou adresovali Václavu Klausovi mladšímu poslanci,“ sdělil k nadcházející schůzi výkonné rady Kupka. „Václav Klaus nám vzkazuje prostřednictvím svých výroků a gest, že v ODS moc být nechce. A že by byl možná rád, kdyby ho ODS vyloučila,“ míní Kupka. 

Anketa

Vadí vám výrok Václava Klause ml. o EU a Židech?

3%
97%
hlasovalo: 21388 lidí

„Mohli jsme Václava Klause vyloučit z ODS rovnou. Ale naše politické gesto vnímám jako zralejší, kdy se s tím může nějak vypořádat. Ale zatím mě to nenaplňuje pozitivními dojmy,“ dodal Kupka. „ODS jako každá politická strana musí mít nástroj, kdy výlučná názorová výlučnost znamená poškozování strany, neboť se stává nečitelnou,“ zmínil.

Kupka se pak následně vyjádřil i k výrokům Klause mladšího. „Výrok o EU a její přirovnání k židovským transportům pro mě bylo poslední kapkou.“ Kupka následně zmínil i to, že mu vadila Klausova podpora jiného než občanskodemokratického kandidáta v senátních volbách. Klaus mladší tehdy podporoval kandidáta SPD Ladislava Jakla. 

Kolik klausovců podle Kupky ve straně je? Bude těžké rozhodování? „Ani pro mě to není jednoduché,“ zmínil Kupka a vyjádřil se i ke slovům Václava Klause staršího, že strana svými kroky míří k bezvýznamnosti. „My jsme od Václava Klause staršího zaznamenali celou řadu gest a vyjádření, kdy dal najevo, že ODS není jeho strana. Naposledy si pamatuji, že podporoval projekt Hlavu vzhůru. Řekl bych, že spíš on se odklonili od linie ODS. Před lety neprezentoval takové názory jako dnes,“ sdělil Kupka. 

Téma školského výboru a jeho předsednictví není nyní podle Kupky na pořadu dne. „Bude to předmětem dalších diskuzí až podle toho, jak dopadne sobotní jednání,“ dodal. „Chceme udělat takový výkop na programu ODS pro nadcházející sněmovní volby,“ sdělil dále Kupka, co nyní strana chystá. Hovořil i o přípravě pro evropské volby. Závěrem pak Kupka hovořil o tom, že největším konkurentem ODS je hnutí ANO. „Jsem přesvědčený o tom, že máme české veřejnosti co nabídnout,“ uzavřel Kupka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala počtvrté zvolen. A příště už jako silná vládní strana, sliboval v euforii

13:00 Fiala počtvrté zvolen. A příště už jako silná vládní strana, sliboval v euforii

Celkem 470 hlasů z 505 platných dostal Petr Fiala. Jako jediný kandidát tak byl zvolen předsedou ODS…