Irsko? Se pos*ali, ne? Turecko, Súdán, Saúdové a další kritizují stav lidských práv v Izraeli

26.07.2019 14:29

Izrael se ocitl pod palbou kritiky. Země jako Jemen, Turecko, Pákistán, Súdán či Saúdská Arábie kritizují židovský stát za to, že údajně pošlapává práva žen. A evropské země jako Francie, Lucembursko či Irsko tyto muslimské země podpořily. Publicistka Lucie Sulovská nad tím kroutí hlavou. Padla i sprostá slova.

Irsko? Se pos*ali, ne? Turecko, Súdán, Saúdové a další kritizují stav lidských práv v Izraeli
Foto: Redakce
Popisek: Izrael
reklama

Anketa

Chcete, aby byl prezident Zeman sesazen z funkce?

9%
91%
hlasovalo: 35018 lidí
Publicistka Lucie Sulovská kroutí hlavou nad odsouzením Izraele jako země, která nectí práva žen. Zaujalo jí, kdo v sociálním výboru OSN pro toto odsouzení hlasoval. Najdeme tam země jako Pákistán, kde před pár lety docházelo k polévání mladých žen kyselinou. Šlo o formu trestu.

Vedle Pákistánu pro rezoluci hlasovaly země jako Saúdská Arábie, Jemen nebo Írán, Jde o země, které jsou k Izraeli dlouhodobě kritické. Z Íránu dokonce nejednou zaznělo, že by mě být Izrael vymazán z mapy. Svými hlasy přispěly také Čína, Turecko, Francie, Irsko, Japonsko, Norsko a Rusko.

Proti se postavily Spojené státy a Kanada.

Česká republika a další země Visegrádské čtyřky nejsou členy výboru. Kdyby ve výboru bylo Polsko, Slovensko, Česko nebo Maďarsko, Sulovská věří, že by ani jedna z těchto zemí pro usnesení odsuzující Izrael nehlasovala.

Rozhodnutí výboru vyvolalo na sociální síti Facebook živou debatu, ve které padaly i velmi hrubé výrazy.

Přidal se i vývojář počítačových her Daniel Vávra, který má lví podíl na vývoji dnes slavné hry Kingdom Come: Deliverance. „Ty vole. To už ani není vtipný. Evropské země hlasují společně s režimy, kde ženy nesmí ani řídit, bičují je k smrti, když je někdo znásilní, či nemají volební právo, o zemi, kde se nic z toho neděje,“ poznamenal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Významný útvar zpracoval dokument o Prymulovi. Ukazuje na propojení firem a ohromný byznys. Zmiňuje taky jeho cestu do Ruska. Měla prý jediný účel

15:48 Významný útvar zpracoval dokument o Prymulovi. Ukazuje na propojení firem a ohromný byznys. Zmiňuje taky jeho cestu do Ruska. Měla prý jediný účel

„Po pondělní rezignaci Adama Vojtěcha se stal novým ministrem zdravotnictví plukovník Roman Prymula.…