Islámský stát už neexistuje, ohlásil irácký premiér

29.06.2017 18:03

Islámský stát skončil – hlásí Irák, který počítá, že bude trvat už jen pár dní a padne Mosul, jenž byl celé měsíce mohutným opěrným bodem Islámského státu. Sami Islamisté už vyhodili do povětří mešitu, kde byl před lety vyhlášen Islámský stát. Podle Iráku to tedy znamená, že Daeš končí. Jenže ještě nebylo dobyto hlavní město radikálů, Rakká.

Islámský stát už neexistuje, ohlásil irácký premiér
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Mosul je druhé největší irácké město a správní středisko provincie Ninive v severní části země v Kurdistánu

„Jejich fiktivní stát padl,“ oznámil mluvčí irácké armády, brigádní generál Yahya Rasool. Jeho slova přinesla agentura Reuters. Irácký premiér Hajdar Abádí očekává, že vojáci během několika dnů ovládnou celý Mosul. Za symbolický úspěch obrovského významu je považován fakt, že do rukou irácké armády padla ruina mešity, kde byl před lety vyhlášen Islámský stát. Svatostánek vyhodili před pár dny do vzduchu sami islamisté, čímž zničili slavnou památku. Asi 850 let starou.

Celý článek v angličtině najdete zde

„Čištění“ Mosulu od teroristů ale může trvat ještě celé měsíce. Ve městě ještě pořád žijí tisíce civilistů a mezi nim i tisíce dětí, jež trpí hlady a mají šrámy na duši, které se možná nikdy nezahojí. Otázkou je, zda se podaří zahojit rány, které utrpěl celý Irák. Není zcela jisté, zda tato země zůstane v podobě, jakou známe poslední desítky let.

Další tvrdý boj se očekává kolem města Rakká, tedy kolem srdce „státu“ teroristů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

17:04 My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu St…