István Léko se vrací k volbám v USA: V sázce muselo být strašně moc, protože...

18.11.2016 8:35

Největším vítězem amerických prezidentských voleb je hlava českého státu. Miloš Zeman už má na své straně čínského, ruského a teď už i amerického prezidenta, píše v dnešních Lidových novinách jejich šéfredaktor István Léko.

István Léko se vrací k volbám v USA: V sázce muselo být strašně moc, protože...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman neskrýval radost nad vítězstvím Donalda Trumpa

Poukazuje na to, že Donald Trump vyhrál nad miláčkem globálního neoliberálního mainstreamu Hillary Clintonovou, přestože čelil obrovskému mediálnímu i politickému protivětru.

Miliardář a zdatný spekulant George Soros před volbami prohlásil, že Trump nemá šanci a že Clintonová zvítězí s obrovským náskokem. Trump měl prý tolik šancí jako sněhová koule v sauně. Jenže v sauně zřejmě někdo zapomněl zatopit a Soros, který do kampaně narval mnoho milionů dolarů, tentokrát investoval špatně, píše dále Léko.

A připomíná, že by to nebylo poprvé, kdy Sorosovi jeho sázka na politika nevyšla. Před více než 25 lety si vsadil na chytrého a charismatického mladíka z východní Evropy, poslal ho studovat i na Oxford. Jmenoval se Viktor Orbán, největší Sorosův politický omyl. Zatímco Orbán svého mentora v podstatě záhy zradil, Clintonová u něj zůstala až do úplného konce, v jejím případě se však voliči chovali jinak, než se očekávalo.

Léko upozorňuje, že Clintonové nepomohla ani obrovská moc finančního světa. Otevřeně ji podpořila i jedna z největších bank na světě Goldman Sachs, což se v historii doposud nikdy nestalo. Jestliže už i taková síla se natvrdo postavila v prezidentských volbách na stranu jednoho kandidáta, znamená to, že v sázce muselo být strašně moc.

Největším vítězem prezidentských voleb v USA je ale podle Léka jednoznačně hlava českého státu. Miloš Zeman už má na své straně čínského, ruského a teď už i amerického prezidenta. Ještě mu chybí jeho favorit rakouských voleb Norbert Hofer. „A pak se český prezident obrátí na veřejnost s otázkou: Kdo z vás to má? A jeho ekipa v čele s tajemným poradcem Martinem Nejedlým bude chtít tuto vzácnou situaci co nejefektivněji monetizovat,“ dodává István Léko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu

15:59 Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu

Místopředseda ČSSD Michal Šmarda už se neudržel. Má pocit, že ČSSD čeká „chcípnutí v blátě“, pokud s…