Tři exposlanci ODS, Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa, se v roce 2012 vzdali poslaneckého mandátu a umožnili tak schválení vládního daňového balíčku. Žalobci exposlance vinili, že se mandátů vzdali za příslib lukrativních postů ve státních firmách. Stíhání exposlanců s odvoláním na poslaneckou imunitu později zrušil Nejvyšší soud, ale v případu jsou nadále obviněni například expremiér Nečas a bývalá šéfka jeho kabinetu Nečasová. Vrchní státní zastupitelství v Olomouci ve čtvrtek obviněným rozeslalo dokument s novými poznatky v případu, podle kterých poslanci údajně dostali za odstoupení i peníze, píše MF Dnes a Aktuálně.cz.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

