Italové opět zachránili stovky uprchlíků. Pět z nich zaplatilo cestu životem

02.08.2015 21:33 | Zprávy
autor: čtk, mp

Italská pobřežní stráž zachránila během soboty ve Středozemním moři dalších 1800 běženců ze sedmi přeplněných plavidel. Podle agentury Reuters to dnes oznámila mluvčí stráže, podle níž ale byla také objevena těla pěti zemřelých migrantů.

Italové opět zachránili stovky uprchlíků. Pět z nich zaplatilo cestu životem
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Uprchlíci na řeckém ostrově Kos

Příslušníci pobřežní stráže našli mrtvé ve velkém gumovém člunu, na kterém se tísnilo 212 dalších utečenců. Mluvčí dodala, že zatím není jasná příčina úmrtí.

Středozemní moře se stalo nejsmrtonosnější překážkou pro migranty na světě, poznamenal Reuters. Odhaduje se, že loni přineslo smrt 3500 lidem a od začátku letošního roku dalším 2000. Mnozí z nich se snažili uniknout bídě a násilí na Blízkém východě a v Africe.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Vláda

Tvrdíte, jak jako vláda fungujete efektivně. Co je efektivního na tom, že se váš předseda zabývá hlavně svým sporem s prezidentem? Není to tak dlouho, co i premiér musel řešit spor kolem nejmenování Turka. Já nevím, ale já si teda efektivitu představuji jinak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kde byli všichni ti kritici? Babiš ukázal, jak to chodilo za Černochové

18:35 Kde byli všichni ti kritici? Babiš ukázal, jak to chodilo za Černochové

„Já vám podávám ty informace, které jsou objektivní. A teďka se soustřeďte, teď uslyšíte něco, co js…