Italský ministr zahraničí bude v ČR mluvit o obchodu i migraci

17.03.2016 6:47

Italský ministr zahraničí Paolo Gentiloni dnes zahájí oficiální program své návštěvy v Praze. Ráno společně s ministrem obrany Martinem Stropnickým (ANO) otevře Česko-italské podnikatelské fórum zaměřené na kybernetickou bezpečnost a obranu. Během dopoledne se setká s předsedou české vlády Bohuslavem Sobotkou a svým protějškem Lubomírem Zaorálkem (oba ČSSD).

Italský ministr zahraničí bude v ČR mluvit o obchodu i migraci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Evropský pochod za práva uprchlíků. Na Kampě byl ukončen symbolickým posíláním papírových lodiček s přáním po Vltavě
reklama

Hlavními tématy politických jednání budou především otázky spojené s Evropskou unií a migrační krizí. Itálie spolu s Řeckem čelila v loňském roce masivnímu přílivu uprchlíků. V souvislosti se snahou EU uzavřít pro migranty cestu z Turecka přes Řecko dál do Evropy se mluví o tom, že tlak na Itálii by mohl znovu zesílit.

České ministerstvo zahraničí uvedlo, že Gentiloni se Zaorálkem by se měli věnovat také integraci zemí západního Balkánu do EU, situaci na Ukrajině a vztahům Evropské unie a Ruska.

V oblasti bilaterálních vztahů bude řeč zejména o ekonomické spolupráci. Na podnikatelském fóru, které Gentiloni zahájí, se setká na 150 zástupců českých a italských firem zaměřujících se na letectví, kybernetickou bezpečnost, obranu a elektroniku. Obchod mezi Prahou a Římem chce na schůzce s italským ministrem podpořit také Zaorálek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…