Ivan Bartoš: My ve vládě s ANO? Museli by odejít lidé z Agrofertu. Odmítáme i většinový systém. Máme 20 podmínek

23.10.2017 14:02

Pirátská strana Ivana Bartoše již včera ustanovila poslanecký klub. Stále však není jasné, zda strana půjde do vlády, nebo zůstane v opozici. Předseda strany Bartoš ani v rozhovoru pro Lidovky.cz nevyloučil žádnou variantu.

Ivan Bartoš: My ve vládě s ANO? Museli by odejít lidé z Agrofertu. Odmítáme i většinový systém. Máme 20 podmínek
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Šéf Pirátské strany Ivan Bartoš
reklama

„Je to super úspěch. Volilo nás půl milionu lidí a byli jsme na to připravení,“ poukázal na úspěch strany, z níž vzešlo 22 nových poslanců. Odmítá však, že by hnutí bylo novou politickou stranou. „Na české politické scéně jsme osm let. Samozřejmě za námi nestál žádný milionář nebo firma, takže jsme rostli od nuly, s nulovými financemi až do tohoto momentu,“ sdělil se slovy, že za pády jiných stran stojí jejich vlastní chyby.

Strany podle něj nijak nereflektovaly ve změně svého fungování příchod hnutí Andreje Babiše. „Maximálně obsadily média, kde původně nefungovaly, jako jsou Twitter a Facebook. Když si jednou koupíte špatný chleba, podruhé si koupíte špatný chleba, tak i kdyby měl nejlepší reklamu, tak si jej potřetí nekoupíte,“ řekl.

Do vlády s hnutím ANO by Piráti podle Ivana Bartoše šli jedině tehdy, pokud by v hnutí došlo k zásadním změnám, aby odešli lidé, kteří jsou reálně zaměstnanci Agrofertu. „My ale máme problémy i s některými programovými body hnutí ANO, kde dochází k centralizaci moci na úrovni zvolených starostů. Pan Babiš prezentoval své nápady, že by zrušil Senát, zmenšil by počet poslanců, přešel by na většinový volební systém a to jsou věci, přes které u Pirátů nejede vlak. Máme dvacet podmínek k vyjednávání, takže na jednání určitě půjdeme,“ sdělil Bartoš, že dá prostor hnutí ANO, aby se k podmínkám postavilo.

Celý rozhovor najdete ZDE.

Nebojí se však ani toho, že by jeho strana šla do opozice. Zároveň však stojí o jeden z pěti místopředsednických postů v Poslanecké sněmovně. 

Následně se Bartoš vyjádřil i k tomu, že v případě opětovného hlasování o vydání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedy Jaroslava Faltýnka bude poslanecký klub Pirátů hlasovat, aby byli vydáni. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To jste neměl! Na TV Nova vybouchl covid, v Televizních novinách. To nepamatujete

7:20 To jste neměl! Na TV Nova vybouchl covid, v Televizních novinách. To nepamatujete

Moderátor TV Nova Petr Suchoň zpovídal v pondělních Televizních novinách prezidenta České lékařské k…