Ivan David: Němci je vyvražďovali a teď jim radí s demokracií? Bizarní

14.10.2020 17:58

Šikana ze strany EU, varuje předseda SPD Tomio Okamura. Varuje před návrhem, který prošel hlasováním v europarlamentu a má hlídat, aby byly dodržovány hodnoty EU. Nepřišel z dálky. Navrhl ho slovenský europoslanec Šimečka z hnutí, ze kterého pochází i prezidentka Čaputová. A kdo pro něj hlasoval? I to Okamura ve svých aktualitách odhalil.

Ivan David: Němci je vyvražďovali a teď jim radí s demokracií? Bizarní
Foto: Repro Facebook
Popisek: Šéf SPD Tomio Okamura a europoslanec Ivan David

Tomio Okamura prohlásil, že se jedná o speciální vysílání aktualit, protože v europarlamentu prošla „neuvěřitelná věc“. Europoslanci totiž dle Okamury prohlasovali „ideologickou policii“. „To znamená hlídače ideologie za účelem šikany jednotlivých členských států,“ vysvětlil.

Anketa

Souhlasíte s důvody, proč Daniel Hůlka vrátil státní vyznamenání?

21%
67%
hlasovalo: 22693 lidí

„Každý rok budou probíhat hodnocení všech členských států Evropské unie, zda dodržují hodnoty Evropské unie a zdali jsou ‚právním státem‘. Jako příklady států, které nejsou právním státem, byly uvedeny Polsko a Maďarsko. Podle návrhu bude náprava vynucována. Budou nařizovány změny zákonů a institucí. A pokud nebudou v určeném termínu provedeny změny, nastoupí sankce ve formě odebrání hlasovacího práva premiérovi takového státu a odebrání dotací,“ vysvětloval podstatu šéf SPD.

Poznamenal, že tuto „šikanu“ odsouhlasily ¾ Evropského parlamentu. „Tento návrh z českých europoslanců skandálně podpořili europoslanci za lidovce, za TOP 09, za STAN, Piráty a i za hnutí ANO. Ti všichni podpořili vytvoření této ‚ideologické policie‘. Proti byli poslanci SPD, pan Ivan David, pan generál Hynek Blaško,“ oznámil Okamura a podotkl, že europoslankyně Konečná nebyla proti, protože se hlasování zdržela, což označil za souhlas se šikanou. Doplnil, že proti byli logicky europoslanci polských a maďarských vládních stran a celá jejich frakce.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„Já absolutně nechápu, jak europoslanci ostatních stran mohou hlasovat pro to, aby nám tady z Evropské unie šikanózně kontroloval, co v České republice smíme dělat, co si smíme myslet, za to nás vůbec trestal a vynucoval si nápravu toho, když se jim to nelíbí,“ řekl.

Pak převzal slovo Ivan David a upozornil, že navrhovatelem byl slovenský europoslanec Šimečka z hnutí Progresívne Slovensko, které označil za „slovenské Piráty“. Hnutí dle europoslance je prointegrační a kritizuje EU, že polevila v prosazování evropských hodnot. „Jedná se o takové aktivisty, kteří by se asi ve středověku osvědčili v inkvizici,“ okomentoval stranu, která v posledních parlamentních volbách neprošla do Národní rady. Do této partaje také, aspoň ideově, spadá prezidentka Čaputová, která je bývalou místopředsedkyní hnutí.

David pokračoval výčtem evropských hodnot, jak jsou uzákoněné, tedy úcta k lidské důstojnosti, svoboda, demokracie, rovnost, právní stát, dodržování lidských práv včetně práv příslušníků menšin. „Společnost se má vyznačovat pluralismem, nepřípustností diskriminace, tolerancí, spravedlností, solidaritou a rovností žen a mužů,“ pokračoval a dodal, že proti této obecné definici by nic neměli. Ovšem do ní se prý schová i podpora nelegální migrace.

Situace je dle Davida bizarní. „V současné době jsme svědky toho, že třeba Němci vysvětlují Bělorusům jak mají postupovat v demokracii, ačkoliv za války třetinu Bělorusů vyvraždili.“ Podle eurposlance je nutné se proti takovým snahám postavit a nedovolit, aby byly nadále prosazovány, nicméně podle výsledků hlasování to nebude snadné.

Okamura podotkl, že toto je jedna z věcí, která se děje na pozadí epidemie covidu. A varoval, že např. v Itálii se na ostrově Lampedusa vylodilo velké množství migrantů, nicméně v médiích se žádné takové zprávy neobjevily. „Za našimi zády se děje spousta věcí, my na to v SPD upozorňujeme jako jediní,“ prohlásil a dodal, že se o návrhu hlasovalo 7. října, ale v českých médiích tomu nebyla věnována pozornost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…