Ivan Gabal: Někdo vtlačuje do české společnosti nenávist, strach z odlišných kultur, migrantů, Západu a civilizované západní Evropy

26.04.2016 8:52

Lidovecký poslanec Ivan Gabal se v dnešním vydání deníku Právo a poté také na svém facebookovém profliu vyjádřil k posprejovaným obchodům a kavárnám v Praze. Čin neznámých pachatelů již policie řeší jako zločin z nenávisti.

Ivan Gabal: Někdo vtlačuje do české společnosti nenávist, strach z odlišných kultur, migrantů, Západu a civilizované západní Evropy
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Gabal
reklama

Podle Gabala se nejedná o ojedinělé činy, ale o celospolečenský problém. A jeho příčinu vidí mimo jiné i v chování některých politiků. „Je to evidentně trestná činnost, která je přímým důsledkem nenávistných projevů ve veřejném životě od ústavních činitelů, politických skupin a organizovaných nátlakových skupin, nevyjímaje rozeštvávání české společnosti v otázkách Evropské unie a migrace ze zahraničí,“ uvedl Gabal. Podle něj může dojít k dalšímu štěpení společnosti a následně i násilí. 

Gabal dále uvedl, že je třeba se tomu postavit a hledat společnou perspektivu občanů této země. „Extremisty postavit mimo. Hákové kříže jsou cílem identické s terorem islamistů,“ dodal v deníku Právo.

„Za výhrůžky, útoky a hákové kříže nesou přímou odpovědnost ti, kdo vtlačují do české společnosti nenávist, strach z odlišných kultur, migrantů, Západu a civilizované západní Evropy. Zaslouží opovržení, odpor a aktivní postup právě opačným směrem. Pachatelé musí být zjištěni a postaveni před soud. Ten rozhodne,“ uzavřel poté na svém facebookovém profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

20:47 Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

Kerého blba toto móže napadnút, rozčiloval se v Televizních novinách TV Nova jeden oslovený starší m…