Ivan Langer poslal českým novinářům vážný vzkaz

17.07.2013 8:39

Bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS) bedlivě sleduje aféru Jany Nagyové, která způsobila pád Petra Nečase a jeho vlády, a také se k ní čile vyjadřuje na svém facebookovém profilu. Po velmi silných slovech o totalitě nyní kritizuje média. "Největším zločinem, kterého se na naší společnosti dopouštějí čeští novináři, je jejich černobílá hra na padouchy a hrdiny," napsal politik.

Ivan Langer poslal českým novinářům vážný vzkaz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer na kongresu ODS
reklama

Bývalý ministr a exposlanec Ivan Langer od začátku komentuje kauzu někdejší vrchní šéfky Nečasova kabinetu Jany Nagyové a obviněných exposlanců ODS. Již dříve například napsal, že v případě žádosti o vydání Petra Nečase jde o budoucí podobu veřejného života v České republice. "Bude to hlasování o vyváženosti moci soudní, výkonné a zákonodárné!" uvedl.

V minulých dnech se bývalý politik opakovaně zastával vazebně stíhaných exponentů kauzy Nagyová. Zejména pak tří bývalých poslanců ODS Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksy. Ti podle policie přijali úplatek ve formě nabídky lukrativních postů ve státních podnicích výměnou za to, že se vzdali svých mandátů a umožnili vládě prosadit balíček reforem a díky tomu i její další pokračování.

Rozhodnutí NS dalo Langerovi zapravdu

"Jsem přesvědčen, že skutek, kterého se měli dopustit Petr Tluchoř, Ivan Fuksa, Marek Šnajdr a Roman Boček, není trestným činem. Jedná se o obludnou a před soudem neobhajitelnou právní konstrukci," tvrdil Langer na Facebooku.

Pro ParlamentníListy.cz poté uvedl, že je "bytostně přesvědčen, že se v České republice nenajde soud a soudce, který by byl schopen za daného stavu věci v tomto případě vynést odsuzující rozsudek". A jak se ukázalo, na jeho slova také došlo. Nejvyšší soud (NS) svým úterním rozhodnutím vyňal tři bývalé poslance ODS obviněné z korupce z pravomoci policistů, žalobců a soudců.

S tímto rozhodnutím je exministr vnitra patrně velmi spokojen. "Žalobci budou žalovanými! Žalovaní budou žalobci! :-)" napsal v úterý na svůj Facebook.

O několik hodin později přidal také rozsáhlou kritiku českých médií, ve které novinářům vyčítá, že z politiků všeobecně dělají darebáky a z policistů a státních zástupců naopak hrdiny. "Sklízíme plody atmosféry, kterou spoluvytvořila česká média: Co policista a státní zástupce, to protikorupční hrdina (hrdinka) bez bázně a hany, jenž má být oslavován(a); Co politik, to darebák a korupčník, jenž musí být zavřen a zneuctěn! A přitom neplatí ani jedno, ani druhé! Obezřetnost a vyžadování odpovědnosti za výkon veřejné funkce je zcela na místě!" napsal politik. "Ale kam zmizela obezřetnost a požadavek odpovědnosti vůči represivním složkám státu?" ptá se.

"Znám dostatek slušných, poctivých a zodpovědných policistů, státních zástupců a politiků, stejně jako dost jejich protikladů, abych mohl říct svůj (subjektivní) soud - největším zločinem, kterého se na naší společnosti dopouštějí čeští novináři, je jejich černobílá hra na padouchy a hrdiny!" napsal Langer na svůj profil.

Co přesně napsal v úterý na Facebook Ivan Langer:

Sklízíme plody atmosféry, kterou spoluvytvořila česká média: Co policista a státní zástupce, to protikorupční hrdina (hrdinka) bez bázně a hany, jenž má být oslavován(a); Co politik, to darebák a korupčník, jenž musí být zavřen a zneuctěn! A přitom neplatí ani jedno, ani druhé! Obezřetnost a vyžadování odpovědnosti za výkon veřejné funkce je zcela na místě! Ale kam zmizela obezřetnost a požadavek odpovědnosti vůči represivním složkám státu? Nemám-li někoho rád, neznamená to ještě, že je padouch. Stejně tak jako že ten, kdo je mi sympatický, je automaticky hrdina! Znám dostatek slušných, poctivých a zodpovědných policistů, státních zástupců a politiků, stejně jako dost jejich protikladů, abych mohl říct svůj (subjektivní) soud - největším zločinem, kterého se na naší společnosti dopouštějí čeští novináři, je jejich černobílá hra na padouchy a hrdiny!

A také:

Žalobci budou žalovanými! Žalovaní budou žalobci! :-)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …