Ivan Langer se drsně a básnicky ohradil proti Babišovi a jeho ,,BioLihovým novinám"

05.02.2015 11:35

Exministr vnitra Ivan Langer patří k velmi aktivním uživatelům Facebooku, a proto není divu, že se prostřednictvím sociální sítě okamžitě ohradil proti článku, který o něm vyšel ve čtvrtečních Lidových novinách. Svou odpověď deníku a jeho vlastníkovi Andreji Babišovi pojal ironicky až výsměšně. Zejména prý není hezké, že se kromě něj deník dotýká i expremiéra Stanislava Grosse.

Ivan Langer se drsně a básnicky ohradil proti Babišovi a jeho ,,BioLihovým novinám"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer
reklama

Anketa

Podporujete návrh poslance Ivana Gabala, který chce dosáhnout snížení počtu diplomatů na velvyslanectví Ruska u nás?

71%
29%
hlasovalo: 54524 lidí

Ivan Langer se ve čtvrtek dostal na titulní stranu Lidových novin, které psaly o jeho nákupu akcií za čtyřicet milionů. Podíl ve firmě, obchodující s olomouckým magistrátem a vlastněné Langerovým dlouholetým přítelem Ivanem Kyselým, získal exministr vnitra za peníze, které si půjčil od banky.

Na text, který jej mimo jiné přirovnával k expremiéru Grossovi, kterému se podařilo na zázračném obchodu s akciemi vydělat desítky milionů, zareagoval Langer bezprostředně na svém Facebooku. Svůj komentář zahájil citátem antického myslitele Seneky: „Už se mi poštěstilo znelíbit se špatným, a to je důkaz, že je to se mnou v pořádku.“

Lidové noviny pak překřtil na „BioLihové Noviny“ a jal se komentovat jednotlivá tvrzení. Pozastavil se nad tím, že noviny ve vlastnictví „mého správce daně“, tedy ministra financí Andreje Babiše, mohou napsat, že je podezřelé, když někdo nabyde majetek tím, že pět let svobodně podniká a řádně platí daně.

Pak připomněl, že na rozdíl od majitele Lidových novin, toho času ve funkci ministra financí, on byl dvojnásobným držitelem prověrky na stupeň „přísně tajné“. Jeho napadáním se prý BioLihové noviny uchylují k „bulvárnímu šovinismu“, nejspíš prý proto, aby zachránily svou propadající se čtenost.

„BioLihové Noviny mi dělají radost, neboť povzbuzují mé sebevědomí – kdybych byl nevýznamnou nulou, neinvestovaly by do takové žurnalistické kreace,“ poděkoval bývalý ministr vnitra. Deník prý prokazuje „společenskou malignost politicko-mediálního agrokomplexu“, který je od rána do rána ve střetu zájmů. Jeho úkolem v této soustavě prý nejspíš je odvádění pozornosti od neschopnosti a hlouposti jeho představitelů, kteří toho času dlí v politických funkcích.

Pak vyslal Ivan Langer jasný vzkaz, že jej Lidové noviny nezničí: „Pod tlakem jsem jako uhlí. Měním krystalickou mřížku! Jsem neobroušený. Nejsem krásný. Jsem o to pevnější,“ varoval.

Pak se obrátil na samotného vlastníka novin, od kterého prý není hezké, že napadá Stanislava Grosse, po všem, co s ním prožil. On, Langer, prý nyní dělá přesně to, k čemu všechny vyzývá: Pracuje, vydělává a tvoří hodnoty. A pokud se jej prý PPDPMA (prokurátorsko-policejně-daňově-politicko-mediální agrokomplex) zeptá na legálnost této činnosti, je připraven ji prokázat.

„Do konce svých dnů budu bojovat za svobodu slova a projevu! S tím, že není svobody bez odpovědnosti! Neboť jinak svobodu střídá anarchie nebo oligarchie,“ slibuje muž, kterého kdysi nazývali korunním princem ODS. K tomu je prý připraven se vysmívat malosti, hlouposti, účelovosti a zamindrákovanosti všech.

Celý příspěvek Ivana Langera:

"Už se mi poštěstilo znelíbit se špatným, a to je důkaz, že je to se mnou v pořádku." (L.A.Seneca)

1. BioLihové Noviny dnes přinášejí "příběh" o tom, kterak Ivan Langer majetku nabyl...
2. BioLihové Noviny ve vlastnictví "mého správce daně" vsugerovávají čtenářům příběh o podezřelosti toho, jak někdo, kdo (téměř) pět let svobodně pracuje a podniká,zaměstnává a platí daně, může majektu nabýt...
3. BioLihové Noviny píší o někom, kdo jako jediný veřejný činitel byl držitelem dvojí bezpečnostní prověrky NBÚ a NATO na stupeň utajení "Přísně tajné"... (kéž by jejich majitel veřejnosti dokázal ukázat to samé!)...
4. BioLihové Noviny dokazují slabost, neboť bulvárním šovinismem touží po zvýšení své (propadající se) prodejnosti...
5. BioLihové Noviny mi dělají radost, neboť povzbuzují mé sebevědomí - kdybych byl nevýznamnou nulou, neinvestovaly by do takové žurnalistické kreace (kreaturnosti)...
6. BioLihové Noviny potvrzují společenskou malignost politicko-mediálního-agrokomplexu - od rána do rána střet zájmů...
7. BioLihové Noviny ukazují účelovost PMA (Politicko-Mediální-Agrokomplex) - odpoutávání pozornosti od neschopnosti, nekompetentnosti, hlouposti jeho představitelů...

"Pod tlakem jsem jako uhlí. Měním krystalickou mřížku! Jsem neobroušený. Nejsem krásný. Jsem o to pevnější." (I. Langer)

PS: Andreji (po tom všem, co jsi se Standou prožil):
a) pracuji, vydělávám, tvořím hodnoty, podporuji veřejně prospěšné projekty. Dělám to, co mi: Přináší radost, Dává chléb, Zanechává stopu!
b) jsem připraven tvému PPDPMA (prokurátorovsko-policejně-daňovému-politicko-mediálnímu-agrokomplexu) to kdykoliv prokázat!
c) budu zákonnost, nezávislost, nepodjatost, objektivnost postupu PPDPMA obdivovat a chvállit na svobodné, neregulované, nezdaněné virtuálni internetové síti

PPS: Teto Kateřino aspol:
Do konce svých dnů budu bojovat za svobodu slova a projevu! S tím, že není svobody bez odpovědnosti.! Neboť jinak svobodu střídá anarchie nebo oligarchie!
Malosti, hlouposti, účelovosti, pokřivenosti,neobjektivnosti, zamindrákovanosti se budu důvodně vysmívat!

PPS: FB přátelé, toto není osobní, nýbrž ideová polemika. Odmyslíte-li od osob a obsazení, je věcí vašich hodnost, vašich představ o podobě společnosti, v níž žijeme a chceme žít, zda ji budete na vašich FB profilech sdílet, či ne:

"Argumentum ad personam aut argumentum ad rem".


 


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

6:12 Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

V pravidelném nedělním hlášení „Čau lidi“ se premiér Andrej Babiš (ANO) jal vysvětlovat, že ANO nepo…