Ivan Mládek to předpověděl? „Špindl“ nacpaný: Vláda chce lyžařům zatnout tipec

29.01.2021 14:08

Od zítřka mají platit zpřísňující opatření, která mají lidi dostat z hor, kde virus nevirus lyžují, bobují a běžkaří. Ve Špindlerově mlýně to zatím na nějaké vyklízení nevypadá, dle reportáže ČT je parkoviště plné z 80 %. Co přijde dál? Možná je na čase si poslechnout jeden hit Ivana Mládka.

Ivan Mládek to předpověděl? „Špindl“ nacpaný: Vláda chce lyžařům zatnout tipec
Foto: Repro ČT
Popisek: Špindlerův mlýn

Od zítřka mají ve skiareálech platit další omezení, která by dle vlády měla zabránit dalšímu šíření viru. Lanovky už nebudou smět vozit ani pěší turisty. Jak zaznělo ve zpravodajství ČT, ministr Havlíček, který původně plánoval otevření skiareálů se omluvil, že v této situaci to nepřichází v úvahu. Provozovatelé se ale brání, že vláda nemá pro další zpřísnění opodstatnění.

Anketa

Dostane se Robert Šlachta se svým hnutím Přísaha do Poslanecké sněmovny?

69%
31%
hlasovalo: 18244 lidí

Kromě omezení provozu lanovek se zpřísní i podmínky pro ubytovávání, hosté budou muset mít doklad od zaměstnavatele nebo objednatele služeb o účelu služební cesty. A provozovatelé ubytovacích zařízení budou povinni tato potvrzení vyžadovat a uchovávat ke kontrole.

Jak vypadá zatím situace poslední den před uvedením do platnosti? Dle zpráv ČT bylo např. ve Špindlerově Mlýně na sněhu hned několik desítek lidí a parkoviště byla z 80 % plná. Lanovka na Medvědín se rozjela, údajně naposledy.

„Samozřejmě, dnešek využili lidé především proto, že začaly pololetní prázdniny, blíží se víkend a příští týden také pro některé regiony začnou jarní prázdniny. Ta naplněnost samozřejmě není taková, jaká by byla ve standardní sezóně, kdy by byly otevřeny všechny vleky a dalo se lyžovat,“ uvedla reportérka ČT Lucie Plíšková. Špindlerův Mlýn tak možná nepraská ve švech, ale záběry ukazují, že pusto prázdno v něm rozhodně není.

Starosta Špindlerova Mlýna pak v televizi uvedl, že zákazy pocítí město na svých příjmech. „Určitě to ovlivní daň z příjmu, takže všechny ty dopady se postupně budou přenášet na nás,“  a dodal, že není ani možné předvídat, o jakou sumu půjde. Jak to ovlivní zaměstnanost ve Špindlerově Mlýně zatím neví, ale blíže neurčený počet zaměstnanců již propuštěn byl.

Ještě před oznámením nových opatření se řešilo jedno konkrétní, které by na Špindlerův Mlýn i další místa vydělávající na zimních radovánkách mělo podstatný vliv. Ale nejen na ně. Tedy zákaz pohybu mimo okruh 15 km od svého bydliště. Nakonec k němu vláda nesáhla. Nakonec pouze „důrazně doporučila“, aby se lidé zdržovali v místě bydliště pouze se členy a osobami vlastní domácnosti.

Řeklo by se, že současnou situaci nemohl nikdo předpokládat. Opak je pravdou. Předpověděl ji už v roce 1979 Ivan Mládek v písni „Ve Špindlerově Mlýně“. Hned v prvních třech větách:

„Ve Špindlerově Mlýně,
tam překrásně je v zimě,
když je zákaz vycházení.“

Zákaz vycházení tedy ještě neplatí. Ale na mysl se dere otázka jak dlouho. Současná opatření zatím lyžaře neodradila.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Smutné: S Minářem šla proti Babišovi, teď ji vlastní „chtějí upálit“. Bude zle

14:44 Smutné: S Minářem šla proti Babišovi, teď ji vlastní „chtějí upálit“. Bude zle

Bývalá koloniálnice Jana Filipová se rozhádala se svými přáteli, se kterými dřív chodívala na demons…