J. X. Doležal kritizoval Pecinu. Za tři hodiny přijela do redakce policie

28.04.2010 20:09

Kontroverzní novinář J. X. Doležal napsal ostře kritický článek o ministrovi vnitra Martinu Pecinovi. Rozezlený čtenář na něj vzápětí zavolal policii.

J. X. Doležal kritizoval Pecinu. Za tři hodiny přijela do redakce policie

O půl třetí obdržela pražská policie hlášení, že se Doležal pohybuje v budově vydavatelství Ringier zfetovaný a se zbraní, okamžitě tam tedy vyslala hlídku.

"Přijali jsme oznámení, že je pan Doležal na zmíněném místě, omámen psychotropními látkami a se zbraní. Odjeli to prověřit policisté z místního oddělení a zjistili, že se dotyčná osoba na místě už delší dobu nenacházela," řekl serveru iDNES.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan.

"Šéfredaktor policistům vysvětlil, že obvinění jsou nesmysl, protože vůbec ve firmě nejsem, natožpak zfetovaný a ozbrojený. Pak pánové odjeli," komentoval policejní zásah sám novinář.

Nejprve popíral, že by šlo o cílenou "pomstu" za ostrý článek, později se podle něj ale ukázalo, že alarmující časový sled událostí náhodný nebyl.

Policisté se podle něj chovali maximálně profesionálně, nebyli nijak zaujatí a jednali slušně.

"Jen by mě zajímalo, kdo jim poprvé za těch dvacet let, co kouřím marihuanu, takhle zavolal," dodal Doležal.

Udavače se policie pokoušela kontaktovat. "Od oznámení ale nebyl ani v místě bydliště, ani nezvedal telefon," řekl Hulan.

Více:

Foto: sibik.cz


Co uvedl Reflex.cz (ZDE):

Dnes tři hodiny poté, co jsem na našem webu ostře napadl ministra Pecinu, pro mne přijela do redakce Reflexu policie.  

Především - nechci tvrdit, že jde o nějakou příčinnou souvislost. Navíc jsem trnem v oku například neonacistům nebo třeba gangu pašeráků drog říkajícímu si Karma Cowboys Kathmandu, který se mne pokusil zneužít - článek najdete v některém z příštích čísel Reflexu. Takže nemohu vyloučit, že mne udali třeba náckové nebo oni pašeráci. Ale časový sled událostí středy 28. dubna byl opravdu alarmující:

Ve dvanáct hodin zveřejnil server Reflexu můj článek o tom, jak policie obtěžovala v Pardubicích na volebním mítinku ČSSD odpůrce Jiřího Paroubka. Článek končí otázkou pro ministra vnitra Pecinu, jestli teď bude lidi, co nesouhlasí s partají, za kterou kandiduje, pronásledovat tajná policie, jak tomu bylo v Pardubicích.

Ve třináct hodin jsem se telefonicky spojil se sekretariátem pana ministra a nějaké dámě na druhém konci drátu vysvětlil, že jsem o panu ministrovi něco napsal a byl bych rád, kdyby o tom věděl a pokud možno se vyjádřil. Odpověděla, co si to dovoluju, psát o panu ministrovi, aniž bych to s ministerstvem předem projednal. Trochu rozpačitě jsem se zeptal, zda si ze mě dělá legraci, a ona mi sdělila, že mám na její výrok zapomenout a že vše panu ministrovi vyřídí.

V patnáct hodin přijeli na recepci naší vydavatelské firmy Ringier tři policisté v civilu s tím, že dostali oznámení, že jsem ve firmě a pohybuji se tam pod vlivem drog a se zbraní. Šéfredaktor jim vysvětlil, že obvinění jsou nesmysl, protože vůbec ve firmě nejsem, natožpak zfetovaný a ozbrojený. Pak pánové odjeli. A já si teď připadám jako z té staré a docela neveselé anekdoty: Aniž bych byl paranoidní, mám silný pocit, že po mně jdou.

Ale pan ministr mě v patnáct čtyřicet uklidnil - z tiskového odboru ministerstva přišla zpráva podepsaná přímo Martinem Pecinou: „Důrazně odmítám nařčení z toho, že bych jakýmkoli způsobem zneužíval Policii České republiky v souvislosti s předvolební kampaní. Tato obvinění, která dnes vznesli někteří politici, mne osobně urážejí a považuji je za nechutný osobní útok v rámci předvolebního boje. Nikdy jsem policii neúkoloval, nikdy jsem jí nenařizoval, jak má v konkrétních případech postupovat. Je to v příkrém rozporu s mými zásadami a taktéž s mými pravomocemi ministra vnitra. Je obecně známo, že jsem vždy kladl důraz na to, aby nebyly na policii vytvářeny politické tlaky, aby mohla fungovat jako nezávislý bezpečnostní sbor. V tuto chvíli nemám důvod o postupu policie pochybovat. Pokud by ale měl kdokoli pocit, že v rámci mítinků jakékoli politické strany neproběhlo ze strany policie vše v souladu se zákonem, může se obrátit na Inspekci Policie ČR, která vše prošetří."

PhDr. Jiří X. Doležal

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

8:09 Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Turci, naši spojenci z NATO, obsazují severozápadní cíp Sýrie a nejs…