JUDr. Lachnit: Lustrační zákon obhajují katolické strany, které mají plná ústa morálky. Ale odpuštění jim nic neříká

13.02.2014 9:14 | Zprávy

„Trestní právo zná institut promlčení. Desetiletá promlčecí lhůta se vztahuje i na těžké zločiny. Promlčení znamená, že po uplynutí lhůty už nemůže být viník souzen a odsouzen. Jedním z rozhodujících důvodů, proč byla do práva zavedena promlčecí lhůta, je okolnost, že svým dalším životem viník prokázal, že není nebezpečím pro společnost. Můžeme říci, že svou vinu odčinil. Řádným životem. Nic víc, nic méně. Nikoli příkladným životem, nikoli mimořádnými zásluhami,“ začíná svou úvahu JUDr. Petr Lachnit, 1. zástupce starosty městské části Praha 5. A pokračuje…

JUDr. Lachnit: Lustrační zákon obhajují katolické strany, které mají plná ústa morálky. Ale odpuštění jim nic neříká
Foto: Redakce
Popisek: Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5

Záznam v archivu někdejší Státní bezpečnosti promlčet nelze ani více než dvacet let po revoluci. Přitom se nejedná o prokázání viny. Ne. Samotný záznam stačí. Zvláštní je, že archiv zločinecké organizace je naprosto objektivní a neomylný. Pokud by taková Státní bezpečnost skutečně byla, pak lze těžko chápat, proč je tak negativně hodnocena. Proti záznamu se lze odvolat k soudu. Vynechávám okolnost, že přestože ve valné většině případů je žaloba úspěšná, archiv Státní bezpečnosti je ve vědomí některých našich politiků stále bez poskvrny. Za zneužití práva považuji, že pokud úspěšný žalobce požádá na základě soudního rozhodnutí o nové lustrační osvědčení, dostane opět pozitivní, s poznámkou, že podle soudního rozhodnutí je záznam neoprávněný. 

          

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Lachnit , Praha 5 , lustrační zákon

autor: ava

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

jmenování premiéra

Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama

Další články z rubriky

Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy

18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy

Matěj Gregor a bývalý europoslanec Jan Zahradil rozebírají aktuální hrozby, které podle nich otřásaj…