Já bych to vzal, naznačil Běhounek, pokud jde o předsedání ČSSD

19. 11. 2017 20:55

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek na zasedání ústředního výkonného výboru sociální demokracie v Hradci Králové připustil, že by mohl kandidovat na předsedu ČSSD. Ale jedině za podmínky, že se do stranických funkcí vrátí například Jiří Zimola, Jeroným Tejc či Michal Hašek.

Já bych to vzal, naznačil Běhounek, pokud jde o předsedání ČSSD
Foto: Redakce
Popisek: Jiří Běhounek (ČSSD)
reklama

Od jedné hodiny odpoledne se na Střelnici v Hradci Králové vede jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD. Když sociální demokraté ukončili diskusi a přistoupili k volbě o jednotlivých návrzích, jako první hlasovali členové ústředního výkonného výboru o přímé volbě předsedy strany, návrh neprošel. Server Novinky.cz informoval, že přímou volbu navrhl exprimátor Brna a poslanec Roman Onderka.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navrhl změnu stanov ve smyslu zrušení klauzule o minimálně čtyřletém členství v sociální demokracii, bez něhož není možné kandidovat na předsedu strany. Pokud by byla podmínka zrušena, otevřela by se cesta ke kandidatuře nestraníka Jiřího Běhounka. Ten vstup do strany a následnou kandidaturu nevyloučil.

„Pokud bude názor členské základny, že je to cesta,“ poznamenal Běhounek a současně jmenoval podmínky, které by byly podle jeho mínění nutné. „Je třeba přestat dávat dohromady minulost a hovořit o budoucnosti. Je třeba, aby se vrátili všichni ti, kdo mají o práci v ČSSD zájem, například Jiří Zimola, Jeroným Tejc a Michal Hašek, aby členové měli možnost ovlivňovat život strany,“ vyjmenoval Běhounek.

O tom, jakým způsobem bude volen nový předseda, by měli přítomní členové širšího vedení strany rozhodnout ještě v neděli. „Máme ve straně střet v tom, že většina členů chce sjezd co nejdříve a jen málo členů chce přímou volbu. Pokud by byla přímá volba, pak ten sjezd může být až v dubnu,“ vysvětlil ministr Jan Chvojka. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V h*jzlu. Mutace drtí Brazílii, tamní JIP jsou před zhroucením

22:21 V h*jzlu. Mutace drtí Brazílii, tamní JIP jsou před zhroucením

Česko není aktuálně jedinou zemí, která se potýká s hrozbou kolapsu zdravotnického systému v důsledk…