Já kvůli vám zažil peklo a šikanu. Teď konečně pravda zvítězila. A vy lžete. Zpětvzatý šéf bachařů na ČT zostra spustil na exministryni, která jej vyhodila

22.12.2015 22:49

V úterních Událostech, komentářích České televize se spolu utkali staronový šéf Vězeňské služby ČR Petr Dohnal a exministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO), která Dohnala v minulosti z postu sesadila. Soud však nedávno její rozhodnutí zvrátil. Před kamerami se do sebe oba aktéři zostra pustili. Ministryně lže, zažil jsem si kvůli ní peklo a šikanu, udeřil Dohnal. Pan generální ředitel jedná špatně! A předražil kuchyňské vybavení, vrátila ránu Válková.

Já kvůli vám zažil peklo a šikanu. Teď konečně pravda zvítězila. A vy lžete. Zpětvzatý šéf bachařů na ČT zostra spustil na exministryni, která jej vyhodila
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Věznice Pankrác

Dohnal hned úvodu pořadu poznamenal, že neprovádí v úřadu žádnou personální čistku. Přesto končí jeden vrcholný pracovník za druhým. Proč? „Odvolání dvou funkcionářů z místa náměstků je oprávněné. ... A do budoucna nevylučuji další personální kroky,“ poznamenal host. Z hlediska soudu prý nikdy nepřestal být ředitelem, takže ve svém počínání nevidí problém.

„Mě to velmi překvapuje. Nejsem si jistá, že se pan Dohnal dokázal seznámit se situací za pouhé dva dny. V současné době máme dva generální ředitele Vězeňské služby a mě překvapuje, že nebyl pozván také ten druhý,“ poznamenala na adresu ředitele Ondráška Válková. Tuto situaci je prý třeba urychleně vyřešit. Jenže Dohnal přešel do okamžitého protiútoku. „Ministr Pelikán (ANO) jasně rozhodl, že Vězeňskou službu řídím já,“ konstatoval.

Válková si ale trvala na svém. Máme prý dva generální ředitele a je třeba to řešit. Svým výkladem si je jistá i proto, že se s dotazem obrátila na soudce, který je autorem verdiktu. Pan Dohnal by se tedy měl zdržet jakýchkoli personálních kroků, než proběhne správní řízení s panem Ondráškem, čímž ve funkci skončí.

Zažil jsem si peklo, prozradil Dohnal

„Důvody paní poslankyně k mému odvolání byly nesprávné a nepravdivé. Musím říci, že dokonce až lživé,“ vrátil úder Dohnal. Exministryně Válková prý kdysi ztratila důvěru v počínání Dohnala i proto, že pod jeho vedením došlo např. k předražení kuchyňského vybavení.

„Jako ministryně jsem měla provést audity. Na generálním ředitelství ve mně tyto audity vzbudily pochybnosti, že tam není vše v pořádku a došlo tam i k systémovým pochybením,“ trvala si dál na svém Válková. „Kdybych takhle nezasáhla, tak by mohly vzniknout mnohem větší škody na majetku státu a já jsem za ně nechtěla nést spoluzodpovědnost,“ prohlásila někdejší šéfka resortu. Politička také doplnila, že se ještě v pozici ministryně obrátila na Generální inspekci bezpečnostních sborů a její podněty jsou dosud prověřovány.  

A Dohnal se znovu bránil. „Já jsem si za rok a půl zažil peklo, zažil jsem si spoustu šikany a jsem velice rád, že za rok a půl pravda, právo a spravedlnost zvítězila. Rok a půl tu byli placeni dva ředitelé a dobře víme, čí vinou to bylo,“ uzavřel své vystoupení Dohnal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…