Já si svůj majetek vybudoval, Schwarzenberg ho zdědil. Dohra nedělního Moravce na Babišově blogu

24.12.2013 16:42

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz polemizuje s rozšířeným názorem, že do politiky vstoupil hlavně kvůli zájmům jeho firmy Agrofert. Naposledy to v nedělních Otázkách Václava Moravce tvrdil předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Já si svůj majetek vybudoval, Schwarzenberg ho zdědil. Dohra nedělního Moravce na Babišově blogu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

„Těžko vysvětlovat člověku, který svůj majetek nevytvářel, ale zdědil, že je to přesně naopak,“ uvedl na adresu Schwarzenberga Babiš. Narážel tím na Schwarzenbergovy porevoluční restituce, které podstatně rozšířily jeho majetek. Předseda TOP 09 dostal na začátku devadesátých let rozsáhlý rodový majetek, zahrnující několik panství.

A Babiš, zakládající si na své minulosti člověka, který si své bohatství vybudoval sám, pokračoval: „Že je to spíš firma (mne osobně a mou rodinu v to nepočítaje), která kvůli mému angažmá v politice strádá. Nemám na ni už vůbec čas, a pokud se nakonec stanu ministrem, tak budu pouze vykonávat práva akcionáře. Já ale stále doufám, že tohle mé rozhodnutí nebude marné."

Na závěr dodal, že přeje nám všem, abychom v novém roce mohli jasně říct, kde tento stát zbytečně utrácí, na co platíme daně a co uděláme pro to, aby stát začal konečně fungovat pro své občany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

7:55 „Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

TÝDEN V MÉDIÍCH Na naprosto bizarní dramaturgickou dezorientaci České televize upozornil komentář Ja…