Já vám dám tečku! Dan Landa buduje odpor. Tohle ho vytočilo

28.07.2021 7:57

Zpěvák Daniel Landa se zase jednou ozval. Nekompromisně. „My, občané, máme z Ústavy právo na odpor, tzn. vzepřít se státní moci vykonávané v rozporu s demokratickými zásadami. Tečka,“ vypálil.

Já vám dám tečku! Dan Landa buduje odpor. Tohle ho vytočilo
Foto: Repro Youtube
Popisek: Zpěvák Daniel Landa, zakladatel Blanického manifestu

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17933 lidí
Nejvyšší správní soud zrušil nařízení Ministerstva zdravotnictví, které požadovalo po občanech, aby ve vnitřních prostorách nosili respirátory. Podle soudu bylo nařízení nedostatečně odůvodněno a ministerstvo stále jen opakovalo zdůvodnění přiložené k předchozím opatřením.

„V právním státě není možné, aby moc výkonná nerespektovala jasně vyjádřený názor soudu a kladla překážky moci soudní při dbání na dodržování zásad demokratického právního státu, který je založen na úctě k právům a svobodám člověka a občana. Soud po ministerstvu pouze vyžaduje naplnění požadavků na odůvodnění, které jasně stanoví pandemický zákon. Přesto tomuto požadavku není ministerstvo schopno dostát,“ konstatoval předseda senátu Petr Mikeš.

Landa se zlobí

Zpěvák Daniel Landa už rok hledá nejrůznější cesty, jak pandemická opatření rozvolnit. Vymýšlel, jak lidem umožnit nechat se otestovat před koncertem, aby se mohly konat kulturní akce a snažil se proti názorům odborníků v barvách Ministerstva zdravotnictví stavět jiné odborníky, např. epidemiologa Jiřího Berana.

Ale po verdiktu Nejvyššího správního soudu už toho má, zdá se, dost.

„Soud zrušil další protizákonná opatření. Jestli bude vláda pokračovat v záměrných protiprávních krocích, my, občané, máme z Ústavy právo na odpor, tzn. vzepřít se státní moci vykonávané v rozporu s demokratickými zásadami. Tečka,“ napsal Landa na sociální síti Facebook.

Daniel Landa se zlobí

Nijak ho neuklidnilo ani rozvolnění proticovidových opatření, které Ministerstvo zdravotnictví přislíbilo od srpna. Ministrovi zdravotnictví za ANO Adamu Vojtěchovi vzkázal, že shoří v pekle.

Chápu... lidé, kteří dlouhodobě překypují zdravím, mohou hovno. Shoříš v pekle, Vojtěchu,“ nebral si Landa servítky.

Daniel Landa se zlobí

Do kontrastu proti ministru Vojtěchovi postavil zpěváka Erica Claptona, který dal jasně najevo, že nebude hrát v žádné zemi, ve které budou požadovat, aby byli návštěvníci koncertu očkovaní.

Daniel Landa se zlobí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hodit přes palubu! Šéflékař Kubek „pohřbil“ neočkované

9:52 Hodit přes palubu! Šéflékař Kubek „pohřbil“ neočkované

Podle průzkumu zpracovaného pro CNN Prima News už očkování v ČR narazilo na svůj strop. 69 % respond…