Já vám toho medvěda vysadím v Praze! Udeřil Jiří Čunek. A mluvil o homosexuálech a ČT

31.10.2018 9:24 | Zprávy
autor: vef

Hostem Luboše Xavera Veselého byl dnes zlínský hejtman a senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Řeč byla mimo jiné o homosexualitě, kterou Čunek vnímá jako problém. A nechyběla ani slova o medvědovi, který nyní sužuje Valašsko.

Já vám toho medvěda vysadím v Praze! Udeřil Jiří Čunek. A mluvil o homosexuálech a ČT
Foto: screen: XTv.cz
Popisek: Jiří Čunek v pořadu Luboše Xavera Veselého.

Prvním tématem byl medvěd, jenž v současné době ohrožuje Zlínsko. „Medvěd stále utíká. Je to zvláštní kus, nechová se normálně jako normální medvěd. Zabíjí zvířata, ovce, a nežere je. Přesunuje se velmi rychle. Na člověka přímo nezaútočil, prohnal jen jednoho dřevorubce, ale tam se to spíš popisuje jako vzájemné uleknutí. V jednom případě se dobýval do objektu, kde spal člověk,“ poznamenal Čunek. „Jsem pro odstřel, protože všichni odborníci, kteří se chovem medvědů zabývají, říkají, že to není normální kus,“ dodal Čunek. 

„Podle e-mailů, které mi chodí, bych měl chodit do lesa a volat: ‚Míšo!‘ Jsou lidé, kteří milují zvířata a přírodu a v zásadě nemilují lidi,“ popisoval Čunek, jenž by medvěda chytil a dal do pražské Stromovky. „A pak byste viděli, vy všichni v Praze...“ zmínil. „To bych asi neudělal, neb by medvěd musel žrát jen kolemjdoucí. Ale pustit ho v okolí Prahy, kde by se pak lidé báli, tak by pochopili, že radit lidem na Valašsku není možné,“ dodal.

Následně se hovořilo o předsednictví KDU-ČSL. „Jasně se vyjadřuji k tomu, že nyní honím medvěda a tyto věci neřeším. Co se týče tohoto, vyjádřím se v únoru. V tuto chvíli o tom nepřemýšlím. Sice vypadám jako pomalejší, ale nepotřebuji na toto rozhodnutí čtyři měsíce,“ sdělil. „Dal jsem si nějaké mety ve své práci, jak senátorské, tak hejtmanské. Odmítl jsem i předsednictví Senátu, neboť se mi zdá, že je to na mě málo akční,“ řekl Čunek. Předsednictví KDU-ČSL je pro něj důležitou funkcí, váží si jí. „Všechno má svůj čas, skutečně se rozhodnu až v únoru,“ zmínil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…