Já vám toho medvěda vysadím v Praze! Udeřil Jiří Čunek. A mluvil o homosexuálech a ČT

31.10.2018 9:24

Hostem Luboše Xavera Veselého byl dnes zlínský hejtman a senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Řeč byla mimo jiné o homosexualitě, kterou Čunek vnímá jako problém. A nechyběla ani slova o medvědovi, který nyní sužuje Valašsko.

Já vám toho medvěda vysadím v Praze! Udeřil Jiří Čunek. A mluvil o homosexuálech a ČT
Foto: screen: XTv.cz
Popisek: Jiří Čunek v pořadu Luboše Xavera Veselého.

Prvním tématem byl medvěd, jenž v současné době ohrožuje Zlínsko. „Medvěd stále utíká. Je to zvláštní kus, nechová se normálně jako normální medvěd. Zabíjí zvířata, ovce, a nežere je. Přesunuje se velmi rychle. Na člověka přímo nezaútočil, prohnal jen jednoho dřevorubce, ale tam se to spíš popisuje jako vzájemné uleknutí. V jednom případě se dobýval do objektu, kde spal člověk,“ poznamenal Čunek. „Jsem pro odstřel, protože všichni odborníci, kteří se chovem medvědů zabývají, říkají, že to není normální kus,“ dodal Čunek. 

Anketa

Měl by být medvěd, který se toulá Moravou, odstřelen?

43%
57%
hlasovalo: 4450 lidí

„Podle e-mailů, které mi chodí, bych měl chodit do lesa a volat: ‚Míšo!‘ Jsou lidé, kteří milují zvířata a přírodu a v zásadě nemilují lidi,“ popisoval Čunek, jenž by medvěda chytil a dal do pražské Stromovky. „A pak byste viděli, vy všichni v Praze...“ zmínil. „To bych asi neudělal, neb by medvěd musel žrát jen kolemjdoucí. Ale pustit ho v okolí Prahy, kde by se pak lidé báli, tak by pochopili, že radit lidem na Valašsku není možné,“ dodal.

Následně se hovořilo o předsednictví KDU-ČSL. „Jasně se vyjadřuji k tomu, že nyní honím medvěda a tyto věci neřeším. Co se týče tohoto, vyjádřím se v únoru. V tuto chvíli o tom nepřemýšlím. Sice vypadám jako pomalejší, ale nepotřebuji na toto rozhodnutí čtyři měsíce,“ sdělil. „Dal jsem si nějaké mety ve své práci, jak senátorské, tak hejtmanské. Odmítl jsem i předsednictví Senátu, neboť se mi zdá, že je to na mě málo akční,“ řekl Čunek. Předsednictví KDU-ČSL je pro něj důležitou funkcí, váží si jí. „Všechno má svůj čas, skutečně se rozhodnu až v únoru,“ zmínil.

Fotogalerie: - Paříž bez uprchlíků

Kolem stanice metra Stalingrad v Paříži se soustře...
Kolem stanice metra Stalingrad v Paříži se soustře...
Do části Paříže, která byla v obležení migrantů, s...
Kolem stanice metra Stalingrad v Paříži se soustře...
 Do části Paříže, která byla v obležení migrantů, ...
Kolem stanice metra Stalingrad v Paříži se soustře...

Období Pavla Bělobrádka zhodnotil ze začátku jako do plusu. „Za jeho předsednictví přišla strana do Parlamentu. Pak to bylo částečně udržovací období,“ zhodnotil Bělobrádkovu éru. „Cítí rivalitu, mám víc zkušeností a dívám se na věci jinak. Ale lidsky vůči sobě zášť nemáme,“ sdělil. 

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

„Rodič nikdy nesmí zatratit své dítě. Ale určitě, kdyby za mnou mé dítě přišlo, že je homosexuální, řekl bych, že je to obrovská potíž. Je to špatná cesta. V případě, že by byla moje dcera s přítelkyní, nemohla by se rozvinout do mateřství. Nejsou to vztahy, které rozvíjí naši společnost. My vymíráme a tyto vztahy to vymírání podporují. Měli bychom respektovat jejich soukromí a neupřednostňovat na veřejnosti,“ zmínil Čunek s tím, že o heterosexuálech se nehovoří tolik jako o homosexuálech.

„Není to věc normality, je to problém, s nímž se má jedinec vyrovnat. Společnost je nemá trestat, ale nemá je stavět ani na piedestal. Nechť tito lidé uchovají svoji sexualitu ve svém soukromí,“ řekl dále Čunek. „My máme razit to, co tuto společnost posune dál a zachová ji zároveň. Vymíráme...“ zopakoval následně Čunek. 

Video najdete ZDE.

„Upřednostňovány musí být ženy a matky... A my neustále ztrácíme čas tím, že se zabýváme věcmi, které této pozornosti nejsou hodny,“ dodal. Zároveň také zkritizoval ty, kteří nechtějí mít děti ze sobeckého pohledu – z pohodlnosti či z důvodu kariéry.

Závěrem se pak Čunek vyjádřil k České televizi a k Českému rozhlasu. „Po oslavách 100 let mám velmi dobrý pocit z Českého rozhlasu. Vzal na sebe velký díl těch oslav,“ poznamenal Čunek a pochválil i Českou televizi, která se podle jeho slov lepší. 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

18:52 Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

V Poslanecké sněmovně se v týdnu konal seminář k financování České televize. Za zavřenými dveřmi se …