Jak agent Plavec doplaval z Moskvy až do Bruselu. Komentátor Semín sepsal záhady životopisu Jaromíra Štětiny

22.08.2015 19:53

Novinář Michal Semín se na webu Petra Hájka Protiproud.cz rozepsal o europoslanci Jaromíru Štětinovi (TOP 09). Rozhodně ho nešetřil, když konstatoval, že invaze z roku 1968 sice Štětinu vyléčila z příklonu ke komunismu, ale postupem času došel k tomu, že se klaní Spojeným státům, Bruselu a varuje před zhoubným vlivem Ruska. Stojí za pozornost, že Evropskou unii označuje Semín za říši.

Jak agent Plavec doplaval z Moskvy až do Bruselu. Komentátor Semín sepsal záhady životopisu Jaromíra Štětiny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Semín, šéf akce D.O.S.T.

S odkazem na nedávné vyjádření europoslance Štětiny na sociální síti Facebook, kde oceňoval multikulturní pestrost Bruselu, Semín doplňuje, že chce do této pestrosti přivést i neonacistu z praporu Azov. Možná i proto stojí za to podívat se do archivu bezpečnostních složek, kde je patrné, jak pestrý život Štětina měl.

„O Štětinovi je všeobecně známo, že v éře posrpnové normalizace horlivě dál navštěvoval Sovětský svaz. Jak ve svém životopise uvádí, do ‚říše zla‘ jezdil prý výhradně jako vodák a horolezec. Celkem prý pětkrát. Opravdu? Spisový životopis uvádí něco jiného – jen mezi lety 1959–1972 byl v SSSR osmkrát. Připočteme-li k tomuto číslu jeho další oficiálně přiznané návštěvy po roce 1972, pak z toho nelze učinit jiný závěr než ten, že zemi svého úhlavního ideového nepřítele navštívil dvanáctkrát. Mnohé z těchto cest navíc podnikl do míst, kam obyčejný Rus vstoupit nesměl,“ poznamenává autor.

Celý text najdete zde

Jestliže byl antikomunistou, Semín se ptá, čím si to Štětina zasloužil. Možná tím, že donášel na své kolegy. V roce 1977 se prý vyznal, že je stoupencem demokratického centralismu pod patronátem komunistické strany.

Kabát podle Semína převlékl Štětina v roce 1989 a začal se hlásit k demokratickým silám. Ale v Rusku se prý i pak pohyboval jako ryba ve vodě. Nakonec klade zvláštní otázku. Co když Jaromír Štětina slouží socialismu dodnes, jen už ne v Moskvě, nýbrž v Bruselu.

„Co když jen správně rozpoznal, že ‚tábor míru a socialismu‘ jen změnil své zeměpisné určení? Abychom tedy panu europoslanci nekřivdili – on žádným typickým převlékačem kabátů nejspíš není. Bolševikům totiž ve skutečnosti nikdy sloužit nepřestal,“ konstatoval autor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Amnestie? U Soukupa padl odvážný návrh

14:37 Babiš: Amnestie? U Soukupa padl odvážný návrh

V Soukupových zprávách bylo zase veselo. Moderátor opět odpovídal na dotazy diváků. "Nedivila bych s…