Jak je to prý se sirotky ze Sýrie: Koluje text se zásadními informacemi

16.09.2018 15:29 | Zprávy

Sirotci ze Sýrie. Slovní spojení, které v posledních dnech hýbe celou politickou scénou. Europoslankyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová přišla s nápadem, že bychom měli přijmout 50 sirotků. Když se proti nápadu postavil premiér Andrej Babiš, ozval se křik o absolutní nelidskosti české společnosti, kterou nepohnou už ani osiřelé děti. Nyní se objevily informace, které staví celou kauzu do trochu jiného světla.

Jak je to prý se sirotky ze Sýrie: Koluje text se zásadními informacemi
Foto: David Daniel
Popisek: Europoslankyně Michaela Šojdrová a koordinátorka pomoci uprchlíkům Zuzana Lenhartová.

Pozoruhodný příspěvek se rozšířil po celém Facebooku zásluhou novináře Štěpána Kotrby. V příspěvku vystupuje zpráva, kterou měla napsat paní Jitka Fialová. Ta je oficiálně prezentována jako mluvčí europoslance Tomáše Zdechovského a z veřejných zdrojů lze doložit, že s ním skutečně vystupovala a hovořila jeho jménem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Proč se podle vás kauza Dozimetr tak dlouho vleče?

Kdo je podle vás viníkem? A objektivně vzato, nevlečou se stejně dlouho i soudy kolem Babiše? Co jsem zaznamenal, tak se snad znovu řeší i Čapí hnízdo. A vlastně, není třeba celkově něco udělat s tím, jak se u nás soudy vlečou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výzva Fialovi z řad jeho ODS jde dále, než kdo čekal

15:50 Výzva Fialovi z řad jeho ODS jde dále, než kdo čekal

Jiří Minčič, člen ODS z Libereckého kraje, sepsal další díl svého občasníku „Bájná lhavost“, v němž …