Jak je to v ČSSD: Toho má Zeman rád, ten je zrádce

06.02.2013 6:51

Podle deníku Právo dal nově zvolený prezident Miloš Zeman jasně najevo, komu fandí ve své bývalé ČSSD. Prokázal to prý tím, v jakém pořadí sociální demokraty přijímá ve své kanceláři v Loretánské ulici. Vyvolenými členy předsednictva jsou prý Zdeněk Škromach, Marie Benešová a Michal Hašek.

Jak je to v ČSSD: Toho má Zeman rád, ten je zrádce
Foto: hns
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Škromach a Benešová Miloše Zemana podpořili už před volbou, ačkoliv strana měla vlastního kandidáta- dalšího místopředsedu Jiřího Dienstbiera. Michal Hašek zase přispěchal s gratulací bezprostředně po Zemanově úspěchu v prvním kole, zatímco předseda Bohuslav Sobotka tak učinil se skřípěním zubů, a poražený Dienstbier vůbec.

Preference nově zvoleného prezidenta se  potvrdily pořadím, v jakém si špičky své bývalé strany pozval. Jako první se u něj už v pondělí ukázal Zdeněk Škromach, v úterý si mezi schůzkami s nejvyššími ústavními činiteli našel čas na Marii Benešovou, a ve středu brzy ráno se má sejít s Michalem Haškem ještě předtím, než přijme předsedu Sobotku.

Toho zřejmě čekají těžké chvíle už proto, že jej Zeman stále má na svém „seznamu zrádců“, kteří jej potopili v prezidentské volbě v roce 2003. Navíc se velmi ošklivě vyjadřuje o straně SPOZ, k níž nový prezident v současnosti přísluší.

Hlavní útok prezidenta Zemana se dá očekávat na březnovém stranickém sjezdu, kam byl Zeman pozván a kde pravděpodobně podpoří  do předsednictva své „koně“. Předseda Sobotka sice nemá protikandidáta, ale třeba místopředseda Dienstbier, který v kampani hovořil o kmotrovských strukturách za Zemanem, bude rozhodně mít obtížnou pozici.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

8:15 Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

„Kolaborant, co si nechával platit z veřejných peněz propagační články do Playboye,“ neudržel se pře…