Jak naše republika zachází s eurodotacemi? Teď to ví už každý Evropan

6. 11. 2012 22:12

Česká republika si kvůli dotacím uřízla pořádnou ostudu. Evropský účetní dvůr ji totiž jmenoval ve své výroční zprávě kvůli špatnému nakládání s evropskými penězi a jejich kontrole. Už podruhé.

Jak naše republika zachází s eurodotacemi? Teď to ví už každý Evropan
Foto: Hans Štembera
Popisek: Měna Euro
reklama

Podle informací časopisu Insider se dá ze zprávy lehce vyčíst, že Česká republika neumí či snad nechce kontrolovat dotace, na které přispívá každý obyvatel členské země. Přečíst si tak tuto informaci může naprosto každý, komu se do ruky dostane výroční zpráva Evropského učetního dvora sídlícího v Lucemburku. Jmenovat přitom země, které mají s dotacemi problém, nemá Evropský účetní dvůr ve zvyku. České republice ale úředníci udělili tuto "čestnou" vyjímku již podruhé a jako hlavního viníka označili tentokrát české ministerstvo financí.

Kvůli neprůhlednému a chybnému nakládání s eurodotacemi byly loni veřejně pokárány kromě České republiky i dvě další členské země a to Itálie a Španělsko. Letos mělo velké problémy především ministerstvo školství, kterému byly průběžné dotace z celkové částky 1,2 miliardy korun na projekt Vzdělání pro konkurenceschopnost pozastaveny. Česká republika měla přitom už loni v listopadu za úkol co nejrychleji odstranit chyby, které se v projektech financovaných EU objevily, což ale neudělala dostatečně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

6:12 Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

V pravidelném nedělním hlášení „Čau lidi“ se premiér Andrej Babiš (ANO) jal vysvětlovat, že ANO nepo…