Jak říká prezident Zeman, chceme mít negativní kádrovou pravomoc, prozrazuje šéf komunistů Filip

20.04.2018 6:39 | Zprávy
autor: mp

Komunisty čeká o víkendu sjez strany v Nymburce, kde si budou volit nového šéfa. Sešli se, aby zareagovali na volební Waterloo, kterým si prošli ve sněmovních volbách před půl rokem. Stávající předseda Vojtěch Filip by svůj post rád obhájil. A navíc by rád leccos nadiktoval premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Na sjezdu možná přijde řeč i na nedávný útok našich spojenců v Sýrii, který Filip označil za válečnou agresi.

Jak říká prezident Zeman, chceme mít negativní kádrovou pravomoc, prozrazuje šéf komunistů Filip
Foto: Hansniko Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

V rozhovoru pro páteční MF Dnes předseda komunistů Vojtěch Filip zdůraznil, že nemůže vstoupit do vlády s trestně stíhaným politikem Andrejem Babišem. Třeba proto, že se neshodnou v zahraniční politice České republiky. Komunisté např. trvají na tom, že nedávný zásah tří našich spojenců v Sýrii byla hrubá chyba, zatímco Babiš ještě v sobotu označil zásah za nevyhnutelný, aby v neděli po schůzce s prezidentem Milošem Zeman zkonstatoval, že zásah v Sýrii vlastně nic neřeší.

Filip prohlásil, že víkendový útok v Sýrii byl válečnou agresí. V této souvislosti znovu zkritizoval ministra zahraničí za hnutí ANO Martina Stropnického a ministryni obrany za hnutí ANO Karlu Šlechtovou. V příští vládě už prý být nemají. „Tak zaprvé: to nebyl obyčejný útok, byla to válečná agrese. Zadruhé: už jsme řekli, že oni dva se vyjádřili způsobem, který odporuje ústavnímu slibu, že budou dodržovat ústavu a zákony České republiky," uvedl Filip na adresu víkendového útoku a zmíněných ministrů.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…