Jak to chodívalo na Twitteru: Manipulace, Bidenovy žádosti. Musk to začal zveřejňovat

04.12.2022 8:07 | Ze sítí

Vlastník Twitteru Elon Musk začal do světa vypouštět informace, co se v této sociální síti dělo, než ji převzal. Prozradil, že v průběhu času Twitter cenzuroval stále více příspěvků. Ukázalo se, že na žádost politiků mohly být odstraněny tweety celebrit i obyčejných lidí. Požadavky vznášel jak tým Donalda Trumpa, tak tým Joea Bidena. A jak týmu amerických demokratů, tak týmu amerických republikánů bylo vyhovováno.

Jak to chodívalo na Twitteru: Manipulace, Bidenovy žádosti. Musk to začal zveřejňovat
Foto: Repro Youtube
Popisek: Miliardář a zakladatel společnosti Tesla Elon Musk

Nový majitel Twittteru Elon Musk se rozhodl, že se se světem podělí, jak se Twitter – předtím, než ho koupil – proměňoval. Rozhodl se nasdílet vlákno informací nazvané The Twitter Files, ve kterém se zájemci mohou dočíst, že Twitter původně vznikl jako svobodná komunikační platforma, jejímž cílem bylo propojit co nejvíce lidí na světě. Jejím cílem bylo odbourávat bariéry mezi lidmi.

Jenže přišel den, kdy Twitter naopak začal bariéry přidávat. Začalo to snahou blokovat spamy a vedle toho i různé finanční podvodníky, kteří se snažili okrádat uživatele této sociální sítě.

„Postupem času začali zaměstnanci a vedoucí pracovníci Twitteru nacházet stále více využití pro tyto nástroje. Lidé zvenčí začali žádat společnost, aby také manipulovala s jednotlivými vyjádřeními uživatelů: nejprve trochu, pak častěji, pak neustále,“ píše se mimo jiné ve zmíněném vlákně.

Píše se tam též, že tým současného prezidenta USA Joea Bidena adresoval Twitteru žádosti o smazání toho či onoho tweetu a vedení firmy vycházelo Bidenovi vstříc, což má dokládat screen přiloženého e-mailu. Ukázalo se, že tweety celebrit i obyčejných lidí mohou být odstraňovány na politickou objednávku.

Cenzura na Twitteru

Cenzura na Twitteru

Cenzura na Twitteru

„K těmto nástrojům měly přístup obě strany. Například v roce 2020 byly přijaty a splněny požadavky Trumpova Bílého domu i Bidenovy kampaně. Možnosti obou poltických stran však nebyly vyvážené. Protože ve Twitteru po většinu času pracovali lidé jedné a téže politické orientace. Více kanálů, přes které si bylo možné stěžovat, měla otevřených levice, nikoli pravice,“ píše se také ve vlákně.

Cenzura na Twitteru

Cenzura na Twitteru

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Andrej Babiš byl položen dotaz

Udělal jste z ČR snadný cíl pro Putina

Když by došlo na válku, nemyslíte, že teď hrozí, že námnaši spojenci nepomůžou, když vy nechcete pomoc jim? Nemáte dojem, že jste nás tím dost ohrozil?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslední prezidentská debata: Zase válka, neudržel se Babiš po dotazu od Šídla

21:37 Poslední prezidentská debata: Zase válka, neudržel se Babiš po dotazu od Šídla

Poslední předvolební prezidentskou debatu na Nově moderoval Reynolds Koranteng, stejně jako před prv…