Jak to také může dopadnout u soudu s uprchlíky obviněnými ze znásilnění? Podívejte se

04.02.2017 6:24

Před soudem v německém Duisburgu a Chemnitzu stanuli dva uprchlíci obžalovaní ze znásilnění. Oba dva pachatelé byli uznání vinnými a stráví ve vězení několik příštích let.

Jak to také může dopadnout u soudu s uprchlíky obviněnými ze znásilnění? Podívejte se
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Stany si uprchlíci rozestavili hned na několika ulicích. Tábory migrantů ze Středního východu a z Afriky vyrostly odděleně
reklama

Čtyřiadvacetiletý uprchlík z Ghany znásilnil svoji patnáctiletou oběť loni v létě. Soud v Duisburgu jej nakonec odsoudil na tři roky a dva měsíce nepodmíněně. Ne všichni účastníci procesu však byli s výší trestu spokojeni. Vysoký představitel Alternativy pro Německo Andreas Laasch vyčítal soudci, že se až příliš často uprchlíka dotazoval, jestli byl v době spáchání trestného činu pod vlivem drog nebo alkoholu.

Podle Laasche tak soudce hledal důvod pro snížení výše trestu kvůli polehčujícím okolnostem. Tak se také nakonec stalo, protože státní žalobce původně požadoval pro násilníka pět let vězení. Souce snížení trestu zdůvodnil tím, že se pachatel ke všemu doznal. To naopak nebyl případ třiadvacetiletého indického uprchlíka, který přišel do Německa zkraje loňského roku a svoji o dva roky mladší oběť měl podle jejího svědectví znásilnit 3. dubna 2016.

Mladá žena se v inkriminovaný den vracela v ranních hodinách z klubu v centru města Chemnitz, který navštívila společně se svojí sestrou a dvěma přáteli. Už na tanečním parketu v klubu pozdější oběť znásilnění obtěžovala skupina mladíků „jižanského vzezření“. Ve čtyři hodiny ráno se dívka rozhodla, že půjde domů. Bohužel se odpoutala od své sestry i přátel a to se jí krátce na to stalo osudným.

Jak vypověděla dívka před soudem, po chvíli si všimla, že ji někdo sleduje. „Poblíž supermarketu mě dostihl neznámý muž a anglicky mi sdělil, že mě doprovodí domů. Poté mě začal osahávat, tlačil mě k výloze obchodu a snažil se mě políbit. Chvíli jsme se přetahovali, až mě natlačil na zeď, vyhrnul sukni, stáhl kalhotky a znásilnil mě prstem. Vedle toho mě držel jednou rukou za ramena, takže jsem se nemohla vysmeknout,“ uvedla dívka.

Vše se podle dívky odehrálo velmi rychle a tak ani nestačila volat o pomoc. Přivolaná policejní hlídka dorazila krátce po znásilnění a muže chytila nedaleko místa činu. Třiadvacetiletý násilník z Indie, který již v Německu podal žádost o azyl, se nechtěl k trestnému činu doznat a tvrdil, že k celé situaci došlo po vzájemné dohodě. K překvapení soudu se však ve své mateřštině dívce přesto omluvil. Soudce jeho verzi příběhu nicméně neuvěřil a poslal jej na 2,5 roku do vězení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

6:12 Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

V pravidelném nedělním hlášení „Čau lidi“ se premiér Andrej Babiš (ANO) jal vysvětlovat, že ANO nepo…