V rozhovoru se Nárožný zaměřil také na skutečnost, že mladou generaci nezajímá naše nedávná historie. „Nejbližší historie, řekněme do třiceti, padesáti let, tedy zhruba životní éra rodičů, opravdu děti a studenty nezajímá. Vím, jak mně přišli komičtí legionáři v těch svých uniformách, k tomu ovinovačky a klobouky. Celá první světová válka, kterou jsme my neprožili, nám připadala taková až trochu směšná,“ zmínil k první světové válce a uvedl, že byl naivní a hloupý.
„První světová válka byla opravdu strašný mlýnek na maso, historici jí říkají ‚matka katastrof‘ a dá se říci, že rokem 1914 skončil starý svět. Myslím, že my, dnešní Evropané, bychom nevydrželi ani polovinu toho, čím prošli naši dědové. Jenom bych dodal, že většinu dnešních studentů nezajímá historie vůbec, dokonce naprosto nechápou, že by ji měli v nějaké míře znát,“ dodal.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Německo
Tvrdíte, že Německo výrazně přispívá k bezpečnosti Evropy. To myslíte vážně? Jak? Tím, že jsem zve muslimské migranty?
Další články z rubriky
18:16 Rozumkův scénář: Až padne Putin, Česko může být cílová země migrantů
Migrační pakt začal platit a Evropa řeší, zda jí přinese větší kontrolu, nebo další spory. V pořadu …
- 16:43 Kupka se pochlubil AI vizí Česka a dostal tvrdou „facku“ od voliče
- 15:15 Bodl dívku nožem do krku. Británií otřásl další pokus o vraždu za bílého dne
- 20:00 Váš život zdraží. Zmizí známé produkty. EU zavádí velkou obalovou revoluci
- 13:56 ODS je v tranzici, baví se Holec. Skončí jedna velká lež
- 10:22 Víc peněz a kariérní postup. Zelenskyj láká další muže do armády



