Jaká je cena Václava Havla? Prý třicet tisíc plus DPH

14.07.2015 18:31

Lidové noviny dnes informovaly o tom, že Knihovna Václava Havla na základě pověření Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97 účtuje za užití jména prvního českého prezidenta Václava Havla 30 000 korun bez daně z přidané hodnoty.

Jaká je cena Václava Havla? Prý třicet tisíc plus DPH
Foto: Martin Šťastný
Popisek: Bývalý prezident Václav Havel

Zmíněná nadace, která spravuje osobnostní práva po zesnulém prezidentovi, si poté dělí peníze získané za užití Havlova jména právě s knihovnou. Tento licenční poplatek tak zaplatily radnice nebo instituce, které uctily Havla jeho lavičkou. To se týká například Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích nebo plzeňské radnice. To potvrdila i ředitelka Knihovny Václava Havla Marta Smolíková, podle které knihovna na základě domluvy s nadací tento poplatek v případě laviček účtovala.

Částku bude muset uhradit i český velvyslanec v Izraeli Ivo Schwarz, protože zařídil přejmenování náměstí v přístavním izraelském městě Haifa. Jak prý ale Schwarz, tak ambasáda na poplatek nemá, tak bude začátkem srpna jednat Ministerstvo zahraničí s vedením nadace.

Podle informací Lidových novin bude jednání klíčové i pro další aktivity spojené s Václavem Havlem, protože už prý Zaorálkovo ministerstvo obdrželo několik avíz na akce, které jsou na letošek naplánovány po celém světě k Havlovým nedožitým osmdesátým narozeninám.

Vangelis Zingopis, ředitel Nadace Vize 97, novinám prozradil, že peníze, které nadace utrží, se následně přerozdělují do zdravotnictví, kultury, vzdělávání a do zachování kanceláře Václava Havla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další problém na Praze 6: Radní od starosty Koláře prý jeli někam, kam neměli. Jde o Turecko, Kurdy a Erdogana

15:16 Další problém na Praze 6: Radní od starosty Koláře prý jeli někam, kam neměli. Jde o Turecko, Kurdy a Erdogana

Na radnici Prahy 6, kterou vede starosta Ondřej Kolář (TOP 09) je „oheň na střeše“. Místopředsedové …