Jaká nálada panuje ve Šlachtově ÚOOZ? Podívejte se sami...

14.06.2016 19:58

Širší vedení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) se před dnešním jednáním Bezpečnostní rady státu setkalo s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a policejním prezidentem Tomášem Tuhým. Policisté v otevřeném dopise z minulého týdne ministra vyzvali, aby pozastavil plánovanou reorganizaci sboru. Dnes mu předali návrhy, jak by mohl změny řešit, a sdělili mu, co jim na přeměně policie vadí.

Jaká nálada panuje ve Šlachtově ÚOOZ? Podívejte se sami...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

ČTK a ČT to po jednání řekl mluvčí útvaru Pavel Hanták. Ministr obdržel také prohlášení ke změnám, pod něž se podepsalo 283 pracovníků útvaru. Policisté poslali ministrovi otevřený dopis minulý týden po jednání s vedením policejního prezidia, které je nepřesvědčilo o připravenosti všech změn. Organizační změna je podle nich nelogická a ohrožuje práci policie. Den po zveřejnění dopisu rezignoval na svoji pozici šéf útvaru Robert Šlachta.

Pod dopisem bylo podepsáno 17 vedoucích odborů a expozitur ÚOOZ, kteří dnes ministrovi a policejnímu prezidentovi vysvětlovali, co je trápí, a představili jim svoje návrhy, jak by se mohla situace řešit. „Já v této chvíli nechci hodnotit, co konkrétně bylo předmětem schůzky. Padla tam řada návrhů a podstatných, věcných připomínek, co by se mělo odehrát od 1. července,“ řekl Hanták.

Podle něj teď bude záležet na Chovancovi s Tuhým, jak s názory policistů naloží. Mluvčí útvaru zatím nechtěl komentovat, zda se vedoucí policisté odhodlají k odchodu. „Samozřejmě vyčkáme, jaká bude závěrečná verze, co nastane, jestli někdo naše obavy vyslyší či nikoliv,“ dodal Hanták. Zdůraznil, že policisté nechtějí problém eskalovat.

Vedení policie chce vybudovat Národní centrálu boje proti organizovanému zločinu, pod kterou by nově měly spadat ÚOOZ a Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality, vedenou jedním ředitelem. Podle Hantáka nyní ÚOOZ nemůže svou práci zastavit a policisté i přes současné problémy musejí plnit termíny. „Nicméně, že se to samozřejmě podepisuje na motivaci a náladě lidí, to je bezesporu fakt,“ podotkl Hanták.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

19:55 Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

Jedním z těch, kdo se do Senátu téměř určitě nepodívá, je kandidát TOP 09 Zdeněk Šarapatka, bývalý r…