Jaké spojení je mezi Zemanem a Babišem? Do odhalování se pustil Dimun

05.02.2016 22:32

Petr Dimun odhalil na Deníku Referendum spojení mezi prezidentem Milošem Zemanem a ministrem financí Andrejem Babišem. Oba totiž mají zájem na destrukci politického systému a zároveň je pojí i jejich „přirozený cynismus“.

Jaké spojení je mezi Zemanem a Babišem? Do odhalování se pustil Dimun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dimun

ANO podle Dimuna postrádá politický program, který je tak proměnlivý jako nálady Andreje Babiše. Proto vidí Martina Stropnického jako ideálního kandidáta pro hnutí ANO. Je totiž herec, ochotný a „schopný kdykoliv profesionálně sehrát“ svou roli na příkaz svého nadřízeného.

A ministr financí Babiš má pak mnoho společného s prezidentem Zemanem. Ani jeden z nich nechce silnou sociální demokracii a oba jsou stejně cyničtí, stali se z nich tak přirození spojenci.

Dimun si myslí, že ANO již od samého počátku čeká odliv pravicových voličů, jelikož ti se ke straně obrátili v hysterii ze způsobu, jakým dopadla vláda Petra Nečase. Babiš je podle něj jen „podnikatel“, který své podnikání vystavil na oportunismu a ničení konkurence.

Babišův cynismus pak dokládá farmou Čapí hnízdo, jejíž samotný název obnažuje ministrovu „podnikatelskou filozofii“. „Čapí hnízdo je název románu a televizního seriálu z 80. let o kolektivizaci na východním Slovensku. Pěkný cynismus, že?“

Babišův plán je totiž být předsedou jednobarevné vlády a pro to potřebuje v politickém prostředí vykonat stejnou kolektivizaci, jakou učinil v prostředí potravinářském. Což je další věc, která jej pojí s prezidentem. „Destrukce politického prostředí je Miloši Zemanovi blízká a jako přímo volenému prezidentovi mu vyhovuje.“

„Miloš Zeman jako tribun lidu na Hradě, to by byla poslední, vynikající herecká akvizice Andreje Babiše. Lidový prezident a bavič na straně jedné a asketický premiér,“ který si mezitím udělá z republiky vlastní hřiště na straně druhé.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Probíhá válka. Skrytý boj proti Zemanovi s Babišem! Erik Best ví více, zásadní byl i pořad Soukupa o Bakalovi

13:33 Probíhá válka. Skrytý boj proti Zemanovi s Babišem! Erik Best ví více, zásadní byl i pořad Soukupa o Bakalovi

Kauzy Jaromíra Soukupa na TV Barrandov se ve středečním vysílání pořadu zaměřily na OKD a uhlobarona…