Jakl po boku Klause: Muslimové a homosexuálové mají něco společného...

20.06.2013 18:35

Bývalý prezident Václav Klaus zveřejnil ve čtvrtek na svých internetových stránkách karikaturu na homosexuální partnerství s adoptovanými dětmi. Nedlouho poté přišla kritika. Ladislav Jakl má ale v případu jasno.

Jakl po boku Klause: Muslimové a homosexuálové mají něco společného...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl, tajemník bývalého prezidenta Klause
reklama

„Muslimové a homosexuálové mají cosi společného. Nesnášejí karikatury,“ glosuje události kolem karikatury bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Karikatura od Václava Klause
Karikatura od Václava Klause

Vzápětí se ale nad problémem adopce homosexuály zamýšlí vážněji. „Homosexuálové volají po toleranci a sami netolerují ani slušnou karikaturu. Jejich aktivisté zastávají heslo: 'Koukej bejt tolerantní, nebo dostaneš po tlamě',“ uvedl Jakl.

Jedním z kritiků karikatury byl i poslanec LIDEM Viktor Paggio, který na obrázek zareagoval svou verzí. „Dobrý je také ten Paggio, který v karikatuře vidí diktát státu. On ať si žije třeba s oslicí nebo kanárkem. Ale ať nenutí stát, aby z jeho libůstky dělal instituci,“ vzkazuje mu Jakl.

Paggio obhajoval právo homosexuálů na adopce dětí také v nedávném pořadu Máte slovo Michaely Jílkové, kde mu byl nejhlasitějším odpůrcem další z Klausových spolupracovníků, bývalý vicekancléř Petr Hájek. Ten v pořadu zopakoval svá slova, která dříve uvedl i pro ParlamentníListy.cz, že homosexualita je deviace a nemoc.


Obrázek od Viktora Paggia

Václav Klaus je odpůrce registrovaného partnerství i adopcí dětí homosexuály, kterou ale zákon registrovaným zakazuje. Podle Platformy pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu (PROUD) exprezident jen posiluje stereotypy. Podle členky vládních výborů pro práva dítěte a pro sexuální menšiny Džamily Stehlíkové Klaus karikaturou útočí na děti, které se dvěma matkami či otci vyrůstají, a přispívá k netoleranci. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…